Hangary

Wiemy, że lotnictwo to przede wszystkim pasja, ale również jedno z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Zadbamy o to, aby Twój hangar był w pełni funkcjonalny, reprezentatywny oraz tani w budowie i eksploatacji. Budując hangar pod samoloty, powinieneś kierować się wyborem stabilnej firmy z dużym doświadczeniem w budowie obiektów lotniczych, projektowaniu hangarów oraz wiat samolotowych. Firma Konspekt zajmuje się projektowaniem oraz budową hal stalowych od 2003 roku, możemy pochwalić się licznymi referencjami oraz realizacjami, które znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Hangary lotnicze dopasowane do Twoich potrzeb

Budując hangary lotnicze najważniejsze, jest indywidualne podejście do potrzeb Klienta. Wykonujemy hangary o rozpiętości do 50m bez słupów w środku. Jako producent hal lotniczych korzystamy ze sprawdzonych, systemowych rozwiązań zapewniając pełną funkcjonalność hangarów. Niezależnie od tego, czy zamierzasz wybudować magazyn lotniczy, warsztat samolotów czy halę ekspozycyjną zaprojektujemy i wykonamy obiekt spełniający wszystkie wymagania formalno-prawne stawiane przez Prawo Budowlane. Przeprowadzimy za Ciebie cały proces inwestycyjny od przygotowania wstępnej koncepcji, przez uzyskanie pozwolenie na budowę po odbiór hangaru.

Szerokie zastosowanie hal lotniczych

Stalowe hangary samolotowe stosuje się w szeroko rozumianym przemyśle lotniczym. Niezależnie od tego, czy zamierzasz wybudować hale pod samolot, helikopter, szybowiec, śmigłowiec, awionetkę dostosujemy hangar do Twoich potrzeb.

Najwyższa jakość świadczonych usług

Posiadamy Certyfikat zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji. Deklarujemy, iż nasze konstrukcje stalowe wykonywane są zgodnie z normą PN-EN 1090. Na wszystkie nasze wyroby wydajemy certyfikację CE, konstrukcje stalowe wykonujemy w klasie EXC1, EXC2 oraz EXC3 w zależności od wymagań projektowych, oraz użytkowych. Dbamy o odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych, aby każdy z naszych klientów mógł cieszyć się w pełni funkcjonalną halą samolotową przez całe dziesięciolecia. Znamy się na rzeczy. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę architektów oraz konstruktorów, bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze konstrukcje stalowe zarówno jako projektant, jak i wykonawca.

Zamierzasz wybudować hangar? Konspekt numerem jeden rynku

Jesteśmy rodzinną firmą z tradycjami. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, dzięki czemu Inwestorzy wracają do nas z każdym kolejnym zleceniem. Możesz liczyć na nasze pełne, dożywotnie wsparcie techniczne. Posiadamy własną wytwórnię, zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę spawaczy oraz monterów. Nasi projektanci trzymają pieczę nad poprawnością przyjętych rozwiązań, dzięki czemu nasze konstrukcje są możliwie lekkie przy zachowaniu pełnej sztywności konstrukcji stalowej. Powoduje to, że projektowane hangary są tanie w budowie oraz wytrzymałe. Nie groźny nam śnieg oraz wiatr, nasze hangary spełniają wszystkie wymagania normowe.

Hale lotnicze izolowane — podwyższony komfort użytkowania

Energooszczędność to trend wynikający nie tylko z ochrony środowiska, ale również z oszczędności pieniędzy. Jeżeli planujesz budowę hangaru do późniejszego ocieplenia, nie oszczędzaj na materiałach termoizolacyjnych, zaowocuje to mniejszymi rachunkami za prąd, a co za tym idzie taniej eksploatacji hangaru. Wykonujemy hangary z płyty warstwowej, przy halach lotniczych o dużych rozpiętościach proponujemy wykonanie dachu płaskiego z pokryciem z membrany PCV lub EPDM. Nasza hangary idealnie nadają się do zastosowania paneli fotowoltaicznych na dachu oraz ewentualnej pompy ciepła z rekuperacją w przypadku dużej nadwyżki energetycznej obiektu.

Hangary z blachy trapezowej

Jeżeli szukasz magazynu lotniczego, idealnie sprawdzą się w tym przypadku hangary z blachy trapezowej lub wiaty pod samoloty. Główną zaletą tego typu rozwiązań jest łatwość oraz szybkość montażu, oraz ewentualnego demontażu. Hangary blaszane to dobre rozwiązanie nie tylko dla lotnictwa, a również dla przemysłu morskiego w przypadku budowy hangarów dla statków oraz łodzi.

Wyposażenia hangaru w bramę oraz świetlik dachowych

Z uwagi na specyfikę hangaru konieczne będzie odpowiednie wyposażenie hali samolotowej w szeroką bramę lotniczą (wielkogabarytową). Dostępne są różne rodzaje bram lotniczych między innymi;

  • bramy przesuwne
  • bramy harmonijkowe
  • bramy składane
  • bramy segmentowe

Inną ważną kwestią, o jakiej należy pamiętać, jest naświetle dachowe hangaru, stolarka okienna oraz drzwiowa oraz drabina umożliwiająca wejście na dach. Doświetlenie hangaru światłem dziennym, naturalnym wpływa nie tylko na oszczędność energii elektrycznej niezbędnej do oświetlenia hangaru, ale przede wszystkim na komfort pracy osób przebywających w hangarze.

Cena budowy hangaru wynosi od około 1000 zł za metr kwadratowy do około 1800 zł za metr kwadratowy w zależności od przyjętych rozwiązań. Jeżeli chcesz poznać dokładną cenę budowy hangaru, skorzystaj z naszego unikalnego kalkulatora hal. W przypadku hangaru o szerokości przekraczającej 30 metrów skontaktuj się z naszym działem ofertowym w celu uzyskania szczegółowej oferty.

Budowa hangaru trwa od około 6 do 12 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę. Na czas niezbędny do budowy hangaru ma nie tylko powierzchnia obiektu, ale również warunki gruntowe, pora roku oraz dostępność materiałów budowlanych.

Konstrukcję stalową hangaru wykonujemy w technologii słupowo-kratowej z wykorzystaniem konstrukcji drugorzędowej do montażu lekkiej obudowy w postaci płatwi dachowych typu Z oraz rygli ściennych.

Na prace projektowe do uzyskania pozwolenia na budowę i wbicia przysłowiowej pierwszej łopaty składa się projekt koncepcyjny, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny oraz projekt wykonawczy. Czas niezbędny do wykonania projektu budowlanego oraz technicznego hangaru wynosi od około 4 do 6 miesięcy od momentu otrzymania mapy do celów projektowych.