Hale magazynowe – kompleksowa budowa hal magazynowych wysokiej jakości

Firma Konspekt specjalizuje się w budowie tanich hal magazynowych dla przemysłu oraz klientów indywidualnych, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Współpracujemy z cenionymi producentami stali, płyt warstwowych, blach trapezowych, materiałów termoizolacyjnych oraz hydroizolacyjnych, bram, naświetli, stolarki drzwiowej oraz okiennej, systemów odwadniania dachów oraz materiałów złącznych. Zapewniamy dbałość o szczegóły, dokładność oraz niezawodność i tego samego oczekujemy od naszych dostawców.

Hale magazynowe wysokiej jakości w niskiej cenie

Hale magazynowe wykonywane przez firmę Konspekt cechują się możliwie najniższą wagą przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Nasi konstruktorzy nieustannie dążą do optymalizacji konstrukcji stalowej oraz żelbetowej, dzięki czemu otrzymasz od nas produkt atrakcyjny cenowo. Architekci firmy Konspekt zadbają o to, by Twoja hala magazynowa miała idealną funkcjonalność oraz oryginalny i nowoczesny wygląd. Tym samym hala magazynowa stanie się wizytówką Twojej firmy i spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Hale magazynowe izolowane

Jeżeli poszukujesz firmy, która wybuduje dla Ciebie halę magazynową ogrzewaną, jesteś w dobrym miejscu. Mamy kompleksową wiedzę na temat materiałów izolacyjnych oraz ich właściwości, więc polecimy Ci produkt najlepiej dopasowany do profilu Twojej działalności. Inne materiały trzeba zastosować dla hali, którą należy zabezpieczyć przeciwpożarowo, a inne w przypadku hal bez tego typu zabezpieczenia. Skontaktuj się z naszym działem ofertowania, a na pewno otrzymasz fachowe doradztwo oraz wycenę hali magazynowej z płyty warstwowej. Jeżeli interesuje Cię szybką wyceną, zapraszamy też do naszego kalkulatora budowy hali.

Hale magazynowe „zimne”

W przypadku hal magazynowych nieogrzewanych najlepiej sprawdzi się obudowa hali z blachy trapezowej. Jest to najtańsze rozwiązanie, pozwalające na zabezpieczenie składowanego materiału, który może być narażony na działanie niskich temperatur – na przykład stali, kruszywa czy prefabrykatów betonowych. Możesz mieć pewność, że firma Konspekt zastosuje materiały o odpowiedniej odporności przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, dzięki czemu będziesz cieszył się trwałością Twojego magazynu na długie lata.

Gdzie najczęściej zastosowanie mają hale magazynowe?

Jest kilka podstawowych typów hal magazynowych wybieranych przez inwestorów. Poniższe pozwolą określić Ci jaki typ hali magazynowej będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Dobór optymalnych rozwiązań techniczno-materiałowych ma kluczowy wpływ na koszt budowy hali magazynowej oraz jej trwałość.

 

Typy hal magazynowych Przeznaczenie hali magazynowej
Hale magazynowe ogrzewane hale produkcyjno-magazynowe, magazyny elektroniki, magazyny żywności, magazyny chemii budowlanej narażonej na niskie temperatury.
Hale magazynowe nieogrzewane magazyny stali, magazyny elementów betonowych, hangary, garaży oraz hale z przeznaczeniem dla rolnictwa.
Chłodnie oraz mroźnie magazynowanie żywności, owoców, ryb, mięsa oraz nabiału.
Hale magazynowe wysokiego składowania Magazynowanie paletowe. Jeżeli posiadasz niewielką działkę oraz duże potrzeby związane z magazynowaniem materiału przemyśl budowę hali magazynowej wysokiego składowania.

Hale magazynowe z biurem i zapleczem socjalnym

Jednym z wymogów, który należy spełnić podczas budowy hali magazynowej, jest stworzenie zaplecza socjalno-biurowego. Istnieje kilka możliwości zapewnienia pracownikom komfortowych, bezpiecznych i higienicznych warunków. Czym innym charakteryzuje się i inne możliwości daje budynek murowany jedno- lub wielokondygnacyjny niż dostawiany kontener socjalno-biurowy lub wydzielona część socjalna w hali. Każde z tych rozwiązań ma określone zalety i wady – o wszystkich aspektach w sposób rzeczowy i przystępny zostaniesz poinformowany przez naszego architekta, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie budowy hali magazynowej z biurem.

 

Hale magazynowe z suwnicą

Bardzo często do obsługi magazynu konieczne jest zastosowanie w hali suwnicy. Firma Konspekt może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w projektowaniu oraz wykonawstwie hal z suwnicami w całej Polsce, będąc jednocześnie liderem w tej dziedzinie w województwach śląskim i małopolskim. W przypadku hal z suwnicą największą uwagę należy zwrócić na dobór odpowiednich rozwiązań technicznych, które będą gwarantem bezpieczeństwa. Nasi konstruktorzy pomogą Ci dobrać odpowiednią suwnicę dla Twoich potrzeb, doradzą w wyborze producenta suwnicy, a dodatkowo zapewnią wsparcie podczas oceny technicznej ofert na dostawę oraz montaż suwnic.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal magazynowych

Budowa hali magazynowej kosztuje od 1000 zł do 1600 zł za m2 powierzchni użytkowej. Dokładną ofertę na budowę hali otrzymasz kontaktując się z naszym działem zapytań ofertowych.

Wykonanie projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę trwa od 6 do 12 miesięcy, temat ten dokładnie opisaliśmy w naszym artykule blogowym: Ile trwa budowa i montaż hali stalowej?

Inne wymagania musi spełnić hala magazynowa nieprzeznaczona na stały pobyt ludzi, a inne hala produkcyjna przeznaczona na stały pobyt pracowników. Przekształcenie hali oczywiście jest możliwe, ale w większości przypadku związane jest to z dodatkowymi kosztami jakie musisz ponieść, które związane są m.in. z termomodernizacją budynku.

Każda hala zostaje zaprojektowana w oparciu o założenia projektowe które uzgadniane są z inwestorem. W większości przypadków da się zastosować panele fotowoltaiczne na dachu, ale każdorazowo należy to potwierdzić z projektantem który sprawdzi czy hala przeniesie dodatkowe obciążenia związane z nowoprojektowaną instalacją fotowoltaiczną lub czy wymagane będzie wykonanie dodatkowego wzmocnienia konstrukcji stalowej.

Hala magazynowa musi być zaprojektowana zgodnie z technologią użytkowania hali. W zależności od tego jaki materiał składujesz, czym charakteryzuje się składowany materiał inaczej należy podejść do tematu projektowego. Więcej informacji dotyczących projektowania hal magazynowych znajdziesz na podstronie Projektowanie

Posiadamy wiele systemów budowy hal stalowych. W zależności od tego czy magazyn ma być wyposażony w suwnicę inaczej musi być przygotowana konstrukcja stalowa hali z suwnicą, a inaczej hali systemowej bez suwnicy.

Nasze realizacje – hale magazynowe

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami dotyczącymi budowy hal magazynowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej sekcji Realizacje, gdzie wyselekcjonowaliśmy nasze najciekawsze projekty:

Kraków Amstal 2 – Hala produkcyjno-magazynowa

Modlnica k. Krakowa – hala z suwnicą, częściowo zabezpieczona ppoż.

Kraków Hard – Hala magazynowa z biurem

Hala z antresolą wraz z budynkiem socjalno-biurowym

Wojkowice Profil – Hala z suwnicą

Hala magazynowa z dwoma suwnicami