Projektowanie

W ramach naszych usług oferujemy projekty budowlane oraz wykonawcze obiektów przemysłowych i mieszkalnych. Możemy pochwalić się realizacją ponad kilkuset projektów konstrukcji hal, wiat, basenów, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Jako specjaliści od konstrukcji współpracujemy z wieloma znanymi pracowniami architektonicznymi w całej Polsce.

Wykonawstwo konstrukcji

Naszą specjalizacją jest zarówno produkcja, jak i montaż konstrukcji stalowych. Tak szeroki zakres usług zapewnia ciągły rozwój oraz dążenie do optymalizacji wykonywanych konstrukcji. Posiadany certyfikat zakładowej kontroli produkcji wg PN-EN1090 jest gwarantem najwyższej jakości wykonania.

Hale stalowe – profesjonalna budowa hal stalowych

Konstrukcje stalowe naszej produkcji wyróżniają się trwałością, szybką realizacją oraz zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. To wszystko sprawia, że cieszymy się dużym zaufaniem inwestorów, którzy cenią współpracę z inżynierską firmą budowlaną. Nasza oferta skierowana jest do przedsiębiorców, instytucji, organizacji oraz osób prywatnych, poszukujących wykonawców z zakresu projektowania oraz wykonawstwa hal stalowych.

Współpracując z nami nie masz do czynienia z korporacją, a z rodzinną firmą z tradycjami. Jesteśmy doświadczoną firmą budowlaną wywodzącą się z projektowania, czego dowodem są liczne referencje oraz stuprocentowe zadowolenie naszych Klientów. Usługi firmy Konspekt Hale Stalowe cieszą dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów indywidualnych, wykonawców, architektów, jak i największych przedsiębiorstw w Polsce.

Hale stalowe – kompleksowa obsługa

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji pod klucz. Przygotowujemy projekt, produkujemy konstrukcje oraz montujemy hale stalowe. Wykonujemy konstrukcje hal stalowych na potrzeby organizacji z sektora budownictwa przemysłowego i powszechnego. W zakres naszych usług wchodzą również konstrukcje stalowe o nietypowym i jednostkowym przeznaczeniu, np. wiaty. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb Inwestora, wszechstronność działania oraz doskonałe dostosowanie hali stalowej do technologii zakładu sprawia, że na współpracę z nami decydują się firmy specjalistyczne z zakresu gospodarki odpadami, branży chemicznej, spożywczej oraz medycznej.

Hala stalowa w Krakowie

Hale stalowe pod klucz

Decydując się na usługi Generalnego Wykonawcy oczekujesz kompleksowej budowy hali stalowej. Firma Konspekt oferuje budowę hali stalowej pod klucz, w skład czego wchodzą:

 • prace projektowe
 • roboty ziemne,
 • roboty fundamentowe,
 • wykonanie podbudowy podposadzkowej,
 • wykonanie oraz montaż konstrukcji stalowej hali,
 • wykonanie lekkiej obudowy hali,
 • wykonanie systemowych obróbek blacharskich,
 • montaż systemu odwodnienia dachu,
 • wykonanie posadzki przemysłowej hali,
 • dostawa oraz montaż bram,
 • dostawa oraz montaż naświetli dachowych,
 • dostawa oraz montaż stolarki drzwiowe, okiennej, drabin koszowych,

Dodatkowo możemy wykonać dla Ciebie wszelkie prace instalacyjne, drogi dojazdowe, place manewrowe, parkingi, wykonanie budynku socjalno-biurowego (jedno lub wielokondygnacyjnego) wraz z pracami wykończeniowymi oraz wiele, wiele innych.

Konstrukcje stalowe o podwyższonym standardzie

Produkujemy i montujemy hale stalowe wyróżniające się najwyższą jakością na rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji oraz montażu opracowaliśmy najdogodniejsze rozwiązania użytkowo – wykonawcze hal. Wytwarzane przez nas konstrukcje stalowe spełniają najbardziej rygorystyczne normy, wyróżniając się na rynku niską ceną oraz wysokim bezpieczeństwem.

 

Hala stalowa – lekka konstrukcja, optymalny budżet

Projektujemy i wykonujemy hale stalowe z zastosowaniem elementów kratowych w technologii LIGHT Konspekt©. Lekka konstrukcja stalowa oraz niewygórowany budżet – to elementy wyróżniające ten system. Rozwiązanie zawiera gotowe komponenty, m.in. słupy, dźwigary dachowe, płatwie.

Aby konstrukcje stalowe charakteryzowały się funkcjonalnością, a także były zgodne z profilem przedsiębiorstwa, należy starannie dobrać materiały i zastosowane technologie. Śląsk to rejon, w którym znajduje się wiele z naszych realizacji. Za każdym razem wspieramy Klientów w wyborze odpowiednich rozwiązań. Inwestorzy mogą również samodzielnie obliczyć przybliżony koszt budowy hali stalowej, korzystając ze specjalnego kalkulatora.

Obudowa hal stalowych – rozwiązania na długie lata

W zależności od przeznaczenia hali stalowej musisz rozważyć czy chcesz wybudować izolowaną halę z płyty warstwowej, czy nieizolowaną halę z blachy trapezowej. W ofercie Konspekt znajdziesz szereg nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązać dających bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość na długie lata.

Hala stalowa z płyty warstwowej

W zależności od warunków formalno-prawnych wykonujemy hale z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej oraz styropianu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, jak i wady, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na hale stalowe z płyty warstwowej.

Hala stalowa z blachy trapezowej, tanie i trwałe rozwiązania

Najtańszą opcją budowy hali stalowej jest hala stalowa nieizolowana pokryta blachą trapezową. W zależności od tego co zamierzasz magazynować wewnątrz hali stalowej oraz jaka jest kategoria korozyjności hali stalowej, inne rozwiązania stosuje się dla hal stalowej o niskiej klasie korozyjności, a inne dla hali stalowej o wysokiej klasie korozyjności do C4. Stosujemy również blachy trapezowe z filcem, czyli powłokąą antykondensacyjną w zależności od preferencji oraz potrzeb Inwestora.

Budując hale stalowe z blachy trapezowej idealnie nadają się one do zastosowania naświetli dachowych oraz bram rolowanych wyposażonych w napęd elektryczny.

Hale stalowe dostosowane do Twoich potrzeb

Jako producent hal stalowych dbamy o to, żeby hala stalowa spełniała wszelkie wymagania prawne oraz odpowiadała w pełni Twoim oczekiwaniom użytkowym. Doradzimy Ci ciekawe rozwiązania, które mogą usprawnić procesy produkcyjne hali produkcyjnej. Setki zrealizowanych inwestycji, jak i projektów spowodowało, że stalowe hale przemysłowe naszej produkcji są optymalnie zaprojektowane, bezpieczne oraz tanie.

Świetliki dachowe

Innym ważnym aspektem jaki należy rozważyć budując halę stalową jest zapewnienie odpowiedniego doświetlenia hali światłem dziennych, co pozwoli na komfortowe wykonywanie pracy przez pracowników. Budując wysokie hale stalowe o wysokości większej niż 4,5m świetliki są idealnym rozwiązaniem doświetlenia hali stalowej światłem dziennym. Świetlik sprawdzają się nawet w pochmurne dni, a ich trwała, samonośna podstawa oraz pokrycie powoduje, że świetliki mają swoje zastosowanie w większości hal stalowych.

Świetlik na hali magazynowej

 

Doki przeładunkowe

Doki przeładunkowe to dobre rozwiązanie nie tylko dla dużych centrów logistycznych, ale również dla mniejszych hal stalowych oraz zakładów produkcyjnych. Optymalizacja procesu rozładunku, jak i załadunku znacznie usprawnia procesy technologiczne zakładu zakładu, jak i efektywność pracy pracowników. Doki przeładunkowe to dobre rozwiązanie dla producentów mebli, karoserii, magazynów żywności, masarni oraz wielu innych.

Hale stalowe z suwnicą

Wyposażenie hali stalowej w suwnice jest kluczowym elementem każdej wytwórni konstrukcji stalowej oraz innych hal stalowych z przemysłu ciężkiego. Suwnica usprawnia procesy produkcyjne, oraz montażowe, co pozwala zwiększyć efektywność zakładu. Firma Konspekt opracowała system lekkich i trwałych hal stalowych z suwnicą (CRANE Konspekt©), dzięki czemu możesz mieć pewność bezpieczeństwa użytkowania konstrukcji oraz gwarancję najniższej ceny hali stalowej z suwnicą

Hale stalowe – sprawdzone rozwiązania dla przemysłu

Wykonujemy konstrukcje stalowe o różnorodnym przeznaczeniu. Oferta INDUSTRIAL Konspekt© skierowana jest do zleceniodawców, którym zależy na specjalistycznych projektach przygotowywanych na indywidualne zamówienie. W ramach usługi realizujemy m.in. wiaty, pomosty technologiczne, kładki, estakady, podesty, klatki schodowe i ciągi komunikacyjne, ekrany akustyczne. Wykonujemy prace na terenie całego kraju,  jednak wiele naszych realizacji znajduje się na terenie miasta Katowice oraz Kraków.

Hala stalowa zrealizowana na podstawie przemyślanych i oryginalnych projektów odznacza się nieprzeciętnym designem i wysokim standardem wykonania (HIGH STANDARD Konspekt ©). Jako specjaliści z dziedziny budownictwa zajmujemy się również budową salonów samochodowych, biurowców, gabinetów, domów oraz rezydencji uwzględniających w swojej konstrukcji konstrukcje stalową.

Klapy dymowe

Klapy dymowe służą oddymieniu hali stalowej, tworząc podczas pożaru wolną od dymu przestrzeń przy poziomie posadzki. O konieczności stosowania klap dymowych każdorazowo decyduje projektant, dzięki zastosowaniu systemu odprowadzania dymu z hali istnieje możliwość obniżenia wymagań przeciwpożarowych budynku, co wpływa na obniżenie kosztów budowy hali o konstrukcji stalowej.

Kurtyny dymowe

Kurtyny dymowe mają na celu ograniczeniu rozprzestrzeniania się dymu wewnątrz hali. Zastosowanie kurtyn dymowych wspomaga proces oddymiania hali stalowej, są stosowane w szeroko rozumianym przemyśle, halach magazynowych, produkcyjnych, halach sprzedażowych i tym podobnych.

Drzwi, bramy i okna przeciwpożarowe

Inną bardzo istotną kwestią jest zastosowanie odpowiedniej stolarki drzwiowej oraz okiennej. W razie pożaru ogień nie przedostać się z hali stalowej na zewnątrz nie tylko przez lekką obudowę hali, a również przez drzwi oraz bramy. Drzwi oraz bramy przeciwpożarowe muszą być wyposażone w samozamykacz co sprawia, że drzwi przeciwpożarowe nadają się do codziennego użytku w halach stalowych.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące budowy hal stalowych

Idąc naprzeciw Twoim oczekiwaniom odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez inwestorów dotyczących budowy hal stalowych.

Budowa hali stalowej to złożony i skomplikowany proces. W pierwszym etapie skontaktuj się z naszym specjalistą. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i przygotujemy dla Ciebie szczegółową ofertę techniczno-handlową uwzględniającą technologię wykonania, kluczowe materiały. Pomożemy Ci przebrnąć przez trudny proces budowy oraz zajmiemy się wszystkimi sprawami urzędowymi od przygotowania projektu po oddanie budynku do użytkowania.

Koszt budowy hali stalowej wynosi od około 900 zł – 1500 zł za m2 powierzchni użytkowej w zależności od zastosowanych materiałów oraz standardu wykonania. Temat ten zgłębiliśmy dokładnie w specjalnie przygotowanym artykule blogowym: Ile kosztuje budowa hali stalowej? Poznaj koszt budowy hali który jest przez nas nieustannie aktualizowany. Dodatkowo korzystając z naszego kalkulatora budowy hali możesz otrzymać błyskawiczną ofertę na budowę hali stalowej.

Hala stalowa ma szereg zalet takich jak szybkość i łatwość montażu, niska cena, łatwość rozbudowy oraz wytrzymałość, hala murowana zaś charakteryzuje się nieco lepszymi parametrami ochrony przeciwpożarowej. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego tematu zapoznaj się z naszym artykułem blogowym: Dlaczego warto wybrać halę stalową? Hala stalowa czy murowana?

Hale stalowe które są przeznaczone na stałe miejsca pracy muszą być wyposażone w dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w odległości nieprzekraczającej 75m od najdalej odsuniętej części hali stalowej. Hale stalowe z biurem wykonuje się zazwyczaj w halach produkcyjnych, obiektach handlowych, halach magazynowych wyposażonych w stałą obsługę pracowników.

Jeżeli hala stalowa ma być wyposażona stałe miejsca pracy należy doświetlić ją światłem dziennych o powierzchni doświetlenia przekraczającej 1:8 powierzchni posadzki. W celu doświetlenia hali światłem dziennym można zastosować zarówno naświetle dachowe, okna oraz naświetla w bramach.

Budowa hali stalowej od wbicia pierwszej łopaty trwa zazwyczaj od 6-12 miesięcy w zależności od złożoności projektu oraz zakresu prac. Temat ten dokładnie opisywaliśmy w tym artykule blogowym: Ile trwa budowa i montaż hali stalowej?

Konstrukcja stalowa hali składa się z głównych elementów nośnych w skład czego wchodzą słupy oraz dźwigary. Konstrukcją drugorzędną są płatwie dachowe, rygle, stężenia, podkonstrukcja pod stolarkę drzwiową, okienną oraz inne urządzenia oraz maszyny instalacyjne oraz technologiczne. Konstrukcja stalowa jest przystosowana do montażu zarówno blachy trapezowej jak i płyty warstwowej na elewacji oraz połaci dachowej obiektu.

Hale stalowe – nasze realizacje

Dysponujemy kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Aby sprawdzić, czym wyróżnia się hala stalowa wykonana według naszych wytycznych, zachęcamy do obejrzenia zakończonych przez nas realizacji. Zapewniamy kompleksowe podejście – integracja pracowni projektowej oraz firmy budowlanej sprawiają, że oferowana przez nas konstrukcja stalowa charakteryzuje się funkcjonalnością, a także jest najbardziej efektywna pod względem finansowym. W zakres naszych usług wchodzi również podwykonawstwo na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Kraków Amstal 2 – Hala produkcyjno-magazynowa

Modlnica k. Krakowa – hala z suwnicą, częściowo zabezpieczona ppoż.

Kraków Hard – Hala magazynowa z biurem

Hala z antresolą wraz z budynkiem socjalno-biurowym
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązania, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Przedstawimy wady, jak i zalety danego rozwiązania, w oparciu o charakterystykę materiałów oraz nasze ponad 20-letnie doświadczenie w branży.
Doradztwo techniczne
Koncepcja nie jest obowiązkowa, ale pozwala lepiej zaplanować proces budowlany oraz uniknąć potencjalnych błędów oraz kolizji na etapie budowy.
Koncepcja
Oferta techniczno-handlowa opisująca szczegółowo technologię, standardy wykonania robót oraz szczegółowy zakres prac.
Oferta
Wykonanie pełnego projektu budowlanego uwzględniającego opracowanie wielobranżowe oraz wszystkie wymagane Prawem Budowlanym uzgodnienia z rzeczoznawcami.
Projekt budowlany
Firma Konspekt zapewnia architekta, który po otrzymaniu stosownego pełnomocnictwa dopilnuje wszelkich spraw administracyjno-prawnych na każdym etapie prac.
Urzędowa obsługa inwestycji
Uzyskanie decyzji administracyjnej, która jest niezbędną do rozpoczęcia oraz prowadzenia robót budowlanych.
Uzyskiwanie pozwolenia na budowę
Opracowanie technicznego projektu wykonawczego, uwzględniającego wszystkie szczegóły konstrukcyjne oraz detale niezbędne do wykonania poszczególnych elementów stalowych, jak i żelbetowych.
Projekty wykonawcze
Ostatni, kluczowy etap budowy zawierający przygotowanie placu budowy, zapewnienie zaplecza higieniczno-sanitarnego pracownikom, wykonanie robotów budowlanych uzgodnionych z Inwestorem oraz zgodnie z zapisami Umowy.
Generalne wykonawstwo

Skontaktuj się z nami