Projektowanie

W ramach naszych usług oferujemy projekty budowlane oraz wykonawcze obiektów przemysłowych i mieszkalnych. Możemy pochwalić się realizacją ponad kilkuset projektów konstrukcji hal, wiat, basenów, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Jako specjaliści od konstrukcji współpracujemy z wieloma znanymi pracowniami architektonicznymi w całej Polsce.

Wykonawstwo konstrukcji

Naszą specjalizacją jest zarówno produkcja, jak i montaż konstrukcji stalowych. Tak szeroki zakres usług zapewnia ciągły rozwój oraz dążenie do optymalizacji wykonywanych konstrukcji. Posiadany certyfikat zakładowej kontroli produkcji wg PN-EN1090 jest gwarantem najwyższej jakości wykonania.

Hale stalowe – profesjonalna budowa hal stalowych

Konstrukcje stalowe wyróżniają się trwałością, szybką realizacją i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Stąd też większość inwestorów decyduje się na tego typu rozwiązania. Nasza oferta skierowana jest do przedsiębiorców, instytucji, organizacji oraz osób prywatnych, które poszukują wykonawców zajmujących się projektowaniem oraz wykonujących hale stalowe.

 

Hale stalowe – kompleksowa obsługa

Wyróżnia nas wszechstronne działanie – przygotowujemy projekt, produkujemy konstrukcje oraz montujemy hale stalowe. Wykonujemy konstrukcje hal stalowych na potrzeby organizacji z sektora budownictwa przemysłowego i powszechnego. W zakres naszych usług wchodzą również konstrukcje stalowe o nietypowym i jednostkowym przeznaczeniu, np. wiaty.

Hala magazynowa w Krakowie z urządzeniami inwestora

Hale stalowe pod klucz

Decydując się na usługi Generalnego Wykonawcy oczekujesz kompleksowej budowy hali stalowej. Firma Konspekt oferuje budowę hali stalowej pod klucz, w skład czego wchodzą:

 • prace projektowe
 • roboty ziemne,
 • roboty fundamentowe,
 • wykonanie podbudowy podposadzkowej,
 • wykonanie oraz montaż konstrukcji stalowej hali,
 • wykonanie lekkiej obudowy hali,
 • wykonanie systemowych obróbek blacharskich,
 • montaż systemu odwodnienia dachu,
 • wykonanie posadzki przemysłowej hali,
 • dostawa oraz montaż bram,
 • dostawa oraz montaż naświetli dachowych,
 • dostawa oraz montaż stolarki drzwiowe, okiennej, drabin koszowych,

Dodatkowo możemy wykonać dla Ciebie wszelkie prace instalacyjne, drogi dojazdowe, place manewrowe, parkingi, wykonanie budynku socjalno-biurowego (jedno lub wielokondygnacyjnego) wraz z pracami wykończeniowymi oraz wiele, wiele innych.

Konstrukcje stalowe o najwyższym standardzie

Produkujemy i montujemy hale stalowe wyróżniające się najwyższą jakością na rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji oraz montażu opracowaliśmy najdogodniejsze rozwiązania użytkowo – wykonawcze hal. Wytwarzane przez nas konstrukcje stalowe spełniają najbardziej rygorystyczne normy, wyróżniając się na rynku niską ceną oraz wysokim bezpieczeństwem.

 

Hala stalowa – lekka konstrukcja, optymalny budżet

Projektujemy i wykonujemy hale stalowe z zastosowaniem elementów kratowych w technologii LIGHT Konspekt©. Lekka konstrukcja stalowa oraz niewygórowany budżet – to elementy wyróżniające ten system. Rozwiązanie zawiera gotowe komponenty, m.in. słupy, dźwigary dachowe, płatwie.

Aby konstrukcje stalowe charakteryzowały się funkcjonalnością, a także były zgodne z profilem przedsiębiorstwa, należy starannie dobrać materiały i zastosowane technologie. Śląsk to rejon, w którym znajduje się wiele z naszych realizacji. Za każdym razem wspieramy Klientów w wyborze odpowiednich rozwiązań. Inwestorzy mogą również samodzielnie obliczyć przybliżony koszt budowy hali stalowej, korzystając ze specjalnego kalkulatora.

Obudowa hal stalowych – sprawdzone rozwiązania na lata

W zależności od przeznaczenia hali stalowej musisz rozważyć czy chcesz wybudować izolowaną halę z płyty warstwowej czy nieizolowaną halę z blachy trapezowej. W ofercie Konspekt znajdziesz szereg nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązać dających bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość na długie lata.

Hala stalowa z płyty warstwowej

W zależności od warunków formalno-prawnych wykonujemy hale z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej oraz styropianu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety jak i wady, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na hale stalowe z płyty warstwowej. Jeżeli nie wiesz na jakie rozwiązanie się zdecydować odpowiedź znajdziesz w naszym opracowaniu które opisuje zagadnienie doboru płyt warstwowych Projektowanie hali z płyty warstwowej – co trzeba wiedzieć przed budową hali z płyty warstwowej?

Hala stalowa z blachy trapezowej, tanie i trwałe rozwiązania

Najtańszą opcją budowy hali stalowej jest hala stalowa nieizolowana pokryta blachą trapezową. W zależności od tego co zamierzasz magazynować w hali stalowej oraz jaka jest kategoria korozyjności pracy hali stalowej inne rozwiązania stosuje się dla hal stalowej o niskiej klasie korozyjności, a inne dla hali stalowej o wysokiej klasie korozyjności do C4. Stosujemy zarówno blachy trapezowe z tzw. filcem (powłoka antykondensacyjna) jak i bez w zależności od preferencji oraz potrzeb inwestora. Hale stalowe z blachy trapezowej idealnie nadają się do zastosowania naświetli dachowych oraz bram rolowanych z napędem elektrycznym.

Hale stalowe dostosowane do Twoich potrzeb

Jako producent hal stalowych dbamy o to, żeby hala stalowa spełniała wszelkie wymagania prawne oraz odpowiadała w pełni Twoim oczekiwaniom użytkowym. Podsuniemy Ci ciekawe rozwiązania co usprawni proces produkcji przy budowie hali produkcyjnej jak i magazynowania przy budowie hali magazynowej. Setki zrealizowanych inwestycji jak i projektów spowodowało, że hale przemysłowe naszej produkcji są optymalnie zaprojektowane, bezpieczne oraz tanie.

Świetliki dachowe

Innym ważnym aspektem podczas budowy hali stalowej jest zapewnienie odpowiedniego doświetlenia hali światłem dziennych, co pozwoli na komfortową i przyjemną pracę wewnątrz hali. Dla wyższych hal stalowych powyżej 4,5m wys. świetlik jest idealnym rozwiązaniem doświetlenia ich światłem dziennym. Świetlik dobrze doświetla halę stalową nawet w pochmurne dni, jego trwała samonośna podstawa oraz pokrycie powoduje, że świetliki stosuje się w większości hal stalowych.

Świetlik na hali magazynowej

 

Doki przeładunkowe

Doki przeładunkowe to dobre rozwiązanie nie tylko dla dużych centrów logistycznych, ale również dla mniejszych hal stalowych oraz zakładów produkcyjnych. Optymalizacja procesu rozładunku jak i załadunku znacznie wpływa na rentowność zakładu jak i efektywność pracy pracowników. Doki przeładunkowe to dobre rozwiązanie dla producentów mebli, części do karoserii, magazynów żywności, sklepów, masarni i wielu innych.

Hale stalowe z suwnicą

Wyposażenie hali stalowej w suwnice jest kluczowe dla zakładów produkcyjnych konstrukcji stalowej jak i elementów żelbetowych. Zakład wyposażony w suwnice usprawnia proces produkcji, transportu, magazynowanie oraz montaż elementów co wpływa bezpośrednio na zwiększenie przerobów oraz zysków hali stalowej. Firma Konspekt opracowała system lekkich i trwałych hal stalowych z suwnicą (CRANE Konspekt©) dzięki czemu możesz mieć pewność bezpieczeństwa użytkowania konstrukcji oraz niski koszt budowy hali stalowej. Wykonujemy konstrukcje stalowe uwzględniające belki podsuwnicowe, dzięki czemu hala stalowa naszej produkcji będzie gotowa do montażu suwnicy.

Hale i konstrukcje stalowe – sprawdzone rozwiązania systemowe

Wykonujemy konstrukcje stalowe o różnorodnym przeznaczeniu. Wiele z nich mieści się na terenie miasta Katowice. Oferta INDUSTRIAL Konspekt© skierowana jest do zleceniodawców, którym zależy na specjalistycznych projektach przygotowywanych na indywidualne zamówienie. W ramach usługi realizujemy m.in. wiaty, pomosty technologiczne, kładki, estakady, podesty, klatki schodowe i ciągi komunikacyjne, ekrany akustyczne.

W naszym portfolio mieszczą się również obiekty dedykowane rolnikom, a także zoptymalizowane pod względem kosztowym. Dużym zainteresowaniem cieszy się hala stalowa w systemie ROOF Konspekt©. Rozwiązanie polega na tym, że konstrukcja stalowa dachu jest dostarczana przez naszą firmę, a pozostałe prace inwestor wykonuje we własnym zakresie. Z takiego wariantu korzystają również przedsiębiorstwa budowlane poszukujące podwykonawców.

Co ważne, od wielu lat współpracujemy z renomowanymi biurami architektonicznymi. Hala stalowa zrealizowana na podstawie przemyślanych i oryginalnych projektów odznacza się nieprzeciętnym designem i wysokim standardem (HIGH STANDARD Konspekt ©). Przygotowujemy również rzuty salonów samochodowych, biurowców, gabinetów, domów oraz rezydencji.

Hale stalowe – bezpieczne systemy przeciwpożarowe

Wykonujemy zarówno hale stalowe bez zabezpieczenia przeciwpożarowego jak i hale z pełnym zabezpieczeniem przeciwpożarowy. W przypadku przekroczenia gęstości obciążenia ogniowego hali stalowej przekraczającego 500 [MJ/m2], zbliżenia się do granicy działki lub wykonania dodatkowych kondygnacji hali zachodzi konieczność zabezpieczenia przeciwpożarowego hali stalowej. Dobór odpowiedniego i najtańszego rozwiązania leży po stronie doświadczonego architekta który przeanalizuje wszystkie za i przeciw danego rozwiązania.

Firma Konspekt posiada liczne szkolenia oraz certyfikaty z zabezpieczenia przeciwpożarowego konstrukcji stalowej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że konstrukcja stalowa jaką od nas otrzymasz jest wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną z zachowaniem najwyższych standardów wykonania.  Ściany przeciwpożarowe powinny spełniać wymagania nośności (R), szczelności (E) oraz izolacyjności (I). Hale stalowe naszej produkcji spełniają pełne wymagania projektowe REI dzięki czemu będziesz miał pewność, że ogień nie przedostanie się na inne budynki. Dla przykładu hala stalowa wykonana w klasie REI 30 musi pozostać nośna (R), szczelna (E) oraz musi być zachowana jej izolacyjność (I) przez 30 minut w razie pożaru co zabezpiecza okoliczną infrastrukturę przed przedostaniem się pożaru na zewnątrz.

Hala stalowa z płyty warstwowej

Klapy dymowe

Klapy dymowe służą oddymieniu hali stalowej podczas pożaru tworząc wolną od dymu przestrzeń przy poziomie posadzki. O konieczności stosowania klap dymowych każdorazowo decyduje projektant, dzięki zastosowaniu systemu odprowadzania dymu z hali istnieje możliwość obniżenia wymagań przeciwpożarowych budynku, co znacznie może obniżyć koszt budowy hali stalowej.

Kurtyny dymowe

Kurtyny dymowe służą ograniczeniu rozprzestrzeniania się dymu wewnątrz hali stalowej. Zastosowanie kurtyn dymowych wspomaga proces oddymiania hali stalowej, są stosowane w szeroko rozumianym przemyśle, halach magazynowych, produkcyjnych, halach sprzedażowych itp.

Drzwi, bramy i okna przeciwpożarowe

Inną bardzo istotną kwestią jest zastosowanie odpowiedniej stolarki drzwiowej oraz okiennej. W razie pożaru ogień nie przedostać się z hali stalowej na zewnątrz nie tylko przez lekką obudowę hali, a również przez drzwi oraz bramy. Drzwi oraz bramy przeciwpożarowe muszą być wyposażone w samozamykacz co sprawia, że drzwi przeciwpożarowe nadają się do codziennego użytku w hali stalowej.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące budowy hal stalowych

Idąc naprzeciw Twoim oczekiwaniom odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez inwestorów dotyczących budowy hal stalowych.

Koszt budowy hali stalowej wynosi od około 900 zł – 1500 zł za m2 powierzchni użytkowej w zależności od zastosowanych materiałów oraz standardu wykonania. Temat ten zgłębiliśmy dokładnie w specjalnie przygotowanym artykule blogowym: Ile kosztuje budowa hali stalowej? Poznaj koszt budowy hali który jest przez nas nieustannie aktualizowany. Dodatkowo korzystając z naszego kalkulatora budowy hali możesz otrzymać błyskawiczną ofertę na budowę hali stalowej.

Hala stalowa ma szereg zalet takich jak szybkość i łatwość montażu, niska cena, łatwość rozbudowy oraz wytrzymałość, hala murowana zaś charakteryzuje się nieco lepszymi parametrami ochrony przeciwpożarowej. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego tematu zapoznaj się z naszym artykułem blogowym: Dlaczego warto wybrać halę stalową? Hala stalowa czy murowana?

Hale stalowe które są przeznaczone na stałe miejsca pracy muszą być wyposażone w dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w odległości nieprzekraczającej 75m od najdalej odsuniętej części hali stalowej. Hale stalowe z biurem wykonuje się zazwyczaj w halach produkcyjnych, obiektach handlowych, halach magazynowych wyposażonych w stałą obsługę pracowników.

Jeżeli hala stalowa ma być wyposażona stałe miejsca pracy należy doświetlić ją światłem dziennych o powierzchni doświetlenia przekraczającej 1:8 powierzchni posadzki. W celu doświetlenia hali światłem dziennym można zastosować zarówno naświetle dachowe, okna oraz naświetla w bramach.

Budowa hali stalowej od wbicia pierwszej łopaty trwa zazwyczaj od 6-12 miesięcy w zależności od złożoności projektu oraz zakresu prac. Temat ten dokładnie opisywaliśmy w tym artykule blogowym: Ile trwa budowa i montaż hali stalowej?

Konstrukcja stalowa hali składa się z głównych elementów nośnych w skład czego wchodzą słupy oraz dźwigary. Konstrukcją drugorzędną są płatwie dachowe, rygle, stężenia, podkonstrukcja pod stolarkę drzwiową, okienną oraz inne urządzenia oraz maszyny instalacyjne oraz technologiczne. Konstrukcja stalowa jest przystosowana do montażu zarówno blachy trapezowej jak i płyty warstwowej na elewacji oraz połaci dachowej obiektu.

Hale stalowe – nasze realizacje

Dysponujemy kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Aby sprawdzić, czym wyróżnia się hala stalowa wykonana według naszych wytycznych, zachęcamy do obejrzenia zakończonych przez nas realizacji. Zapewniamy kompleksowe podejście – integracja pracowni projektowej oraz firmy budowlanej sprawiają, że oferowana przez nas konstrukcja stalowa charakteryzuje się funkcjonalnością, a także jest najbardziej efektywna pod względem finansowym. W zakres naszych usług wchodzi również podwykonawstwo na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

KRAKÓW AMSTAL – HALA MAGAZYNONO-PRODUKCYJNA

Modlnica k. Krakowa – hala z suwnicą, częściowo zabezpieczona ppoż.

KRAKÓW HARD – HALA MAGAZYNOWA Z BIUREM

Hala z antresolą wraz z budynkiem socjalno-biurowym
Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązania które sprostają Twoim oczekiwaniom. Przedstawimy Ci zarówno zalety jak i wady danego rozwiązania w oparciu o charakterystykę materiałów oraz nasze 18 letnie doświadczenie w branży.
Doradztwo techniczne
Koncepcja nie jest obowiązkowa, ale pozwala lepiej zaplanować proces budowlany i uniknąć potencjalnych błędów w etapie budowy.
Koncepcja
Oferta techniczno-handlowa zawierająca technologię oraz standardy wykonania robót oraz szczegółowy zakres prac.
Oferta
Wykonanie pełnego projektu budowlanego uwzględniającego opracowanie wielobranżowe oraz wszystkie wymagane Prawem Budowlanym uzgodnienia z rzeczoznawcami.
Projekt budowlany
Firma Konspekt zapewnia architekta który po otrzymaniu stosownego pełnomocnictwa dopilnuje wszelkich spraw administracyjno-prawnych na każdym etapie prac.
Urzędowa obsługa inwestycji
Uzyskiwanie pozwolenia na budowę
Opracowanie technicznego projektu budowlanego uwzględniającego wszystkie szczegóły konstrukcyjne oraz detale niezbędne do wykonania poszczególnych elementów.
Projekty wykonawcze
Ostatni, kluczowy etap budowy zawierający przygotowanie placu budowy, zapewnienie zaplecza higieniczno-sanitarnego pracownikom, wykonanie robotów budowlanych uzgodnionych z Inwestorem zgodnie z zapisami Umowy.
Generalne wykonastwo

Skontaktuj się z nami