Cieszyn Zam-Met – Budowa hali stalowej

Budowa hali stalowej w Cieszynie.

Budowa przeprowadzona w 2012 roku w Cieszynie polegała na budowie hali produkcyjnej mieszczącej się przy ulicy Frysztackiej. Zaprojektowano oraz wykonano konstrukcję stalową zabezpieczoną antykorozyjnie poprzez piaskowanie, oraz malowanie, wykonano lekką obudowę hali oraz dachu nad częścią socjalno-biurową z płyt warstwowych, jak i dostarczono, oraz zamontowano bramę segmentową oraz 3 pary drzwi osadzonych w konstrukcji stalowej.

Zaprojektowano oraz wykonano lekką halę stalową. Słupy główne wykonano z trwałych i ekonomicznych profili IPE270, które zostały zamocowane do fundamentu za pomocą wklejanych kotew fundamentowych firmy Fischer. Słupy zostały zamocowane na poduszce z zaprawy cementowej, tak zwanej podlewce. Dźwigary hali oraz płatwie hali zaprojektowano jako kratowe, które zostały wykonane z profili zimnogiętych. Konstrukcja stalowa została wykonana jako spawana na warsztacie i skręcane na budowie, dzięki czemu montaż konstrukcji stalowej na terenie budowy wyniósł zaledwie 3 dni.

To właśnie technologia kratowa umożliwiła maksymalną oszczędność zastosowanej konstrukcji stalowej przy zachowaniu maksimum sztywności konstrukcji, dzięki czemu inwestor może cieszyć się trwałą i wytrzymałą konstrukcją hali produkcyjnej o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 379,59 metra kwadratowego.

Firma Zam-Met zajmuje się produkcją materiałów tekstylnych w postaci zamków błyskawicznych. W szczegółowej ofercie firmy Zam-Met z Cieszyna znajdziesz między innymi:

  • Zamki błyskawiczne,
  • Taśmy suwakowe,
  • Taśmy rzep.

Wszystkie te produkty wykonywane są w wielu wariantach kolorystycznych, jak i strukturalnych. Dodatkowym atutem firmy Zam-Met z Cieszyna są trwałe i wytrzymałe zamki z powłoką galwaniczną, która wpływa na elegancki i modny wygląd zamka z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.

budowa hali w Cieszynie