Kraków Amstal 2 – Hala produkcyjno-magazynowa

Generalne wykonawstwo inwestycji polegające na budowie hali z suwnicą oraz opracowaniem projektu konstrukcyjnego w Krakowie woj. Małopolskie.

Informacje ogólne: Rozwiązania techniczne:
Przeznaczenie: Hala produkcyjna, hala z suwnicą Q=3,2T Dach: Pianka poliuretanowa o gr. 10 cm
Szerokość: 24,00m Dach z zabezpieczeniem przeciwpożarowym Wełna mineralna o gr. 10 cm
Wysokość użytkowa: 4,85 m Ściana: Pianka poliuretanowa o gr. 10 cm
Długość: 48,00 m Ściana przeciwpożarowa: Wełna mineralna o gr. 10 cm
Powierzchnia hali: 1152,00 m² Zabezpieczenie antykorozyjne Piaskowanie oraz lakierowanie
Technologia: CRANE Konspekt © Suwnica Q=3,2T Zabezpieczenie przeciwpożarowe Farba pęczniejąca Flamestal
Adres: Modlnica ul. Częstochowska 121 Naświetle: Poliwęglan komorowy o gr. 16mm

Szacunkowy koszt budowy hali z suwnicą: 1 430 000 PLN netto

Bogata architektonicznie hala produkcyjno-magazynowa z suwnicą jest trzecią z kolei inwestycją wykonywaną dla firmy Amstal z Krakowa, inwestycja ta jest przykładem flagowej budowy firmy Konspekt, która pokazuje, że zwykła hala stalowa nie musi być nudna i monotonna, a stosując dodatki można uzyskać efekt który budzi wśród kontrahentów.

Z uwagi na konieczność częściowego zabezpieczenia przeciwpożarowego konstrukcji stalowej zastosowano lekką obudowę z płyt warstwowych z rdzeniem z pianki poliuretanowej oraz wełny mineralnej o gr. 10 cm oraz 15 cm zgodnie z wymaganiami przeciwpożarowymi. Hala przemysłowa jest połączona z budynkiem socjalno-biurowym łącznikiem wykonanym w technologii murowanej z dachem o konstrukcji stalowej. Pokrycie dachu wykonano z blachy trapezowej, pianki poliuretanowej oraz membrany PCV jako dach płaski. Obiekty te zostały wykonane z uwzględnieniem najwyższych standardów jakościowych, użytkowych oraz wizualnych. Dzięki zabiegowi połączenia koloru srebrnego, antracytu, struktury oraz koloru drewna uzyskano bardzo nowoczesny oraz gustowny wystrój, czego uwieńczeniem są duże, eleganckie okna budynku socjalno-biurowego. Hala została wyposażona w duży świetlik dachowy oraz okna w celu zapewnienia jak największego doświetlenia naturalnym światłem dziennym co zapewnia przyjazne warunki pracy dla pracowników.

Firma Amstal jest liderem w Krakowie wśród firm zajmujących się precyzyjną obróbką metali, w skład usług świadczonych przez firmę Amstal wchodzi:

  • Laserowe cięcie blach,
  • Laserowe cięcie rur i profili,
  • Gięcie blach,
  • Cięcie strumieniem wody,
  • Frezowanie CNC,
  • Toczenie CNC,
  • Elektrodrążenie,
  • Spawanie,
  • Wykrawanie i perforacja blach.

Budowa hali Kraków