Poznań SKL – Budowa hali produkcyjno-magazynowej

Budowa hali magazynowo – produkcyjnej z budynkiem socjalno-biurowym w Golęczewie woj. Wielkopolskie

Informacje ogólne: Rozwiązania techniczne:
Przeznaczenie: Hala magazynowo – produkcyjna Dach: Pianka poliuretanowa o gr. 16 cm
Szerokość: 15,00 m Ściana: Pianka poliuretanowa o gr. 12 cm
Wysokość: 5,80 m Okna: Aluminiowe z pakietem szyb 4/16/4
Długość: 42,27 m Bramy: Segmentowe z napędem elektrycznym
Powierzchnia hali: 634,10 m² Automatyka: Fotokomórka, sterowanie radiowe
Powierzchnia biurowca: 497,95 m² Posadzka: Przemysłowa o gr. 18 cm
Technologia: LIGHT Konspekt© Kolorystyka obiektu RAL9007 – Ciemno szary
Adres: Golęczewo ul. Czereśniowa 33 Naświetle Poliwęglan komorowy

 

Współpracę z firmą SKL PLUS rozpoczęła się już 25 kwietnia 2022 roku – od przesłania zapytania ofertowego. Z uwagi na wagę szybkiej decyzji dla planowania inwestycji, już kolejnego dnia przygotowaliśmy pierwszą wycenę, umożliwiając inwestorowi sprawne oszacowanie wstępnego budżetu inwestycyjnego. W maju tego samego roku otrzymaliśmy założenia budżetowe, które stały się podstawą do wspólnej analizy wielu wariantów technicznych i ekonomicznych inwestycji.

Rozpatrywaliśmy m.in. zmiany wymiarów hali oraz różne konfiguracje elewacji biurowca, w tym w systemie płyt warstwowych. Każda z opcji została przez nas dokładnie wyceniona oraz opisana pod kątem korzyści i ograniczeń. Dzięki takiemu podejściu już w lipcu 2022 roku inwestor zdecydował się powierzyć nam opracowanie koncepcji budowy hali – co zapoczątkowało trwającą dwa lata, wieloetapową współpracę.

W październiku 2022 roku podpisaliśmy umowę projektową, która obejmowała pełne opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy oraz przygotowaniem dokumentacji PAB i PT. W kolejnym etapie, już w kwietniu 2023 roku, inwestor zlecił nam przygotowanie kosztorysu inwestorskiego, a po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę (lipiec 2024), zdecydował się powierzyć nam również generalne wykonawstwo całej inwestycji. Prace budowlane rozpoczęliśmy w sierpniu 2024 roku od robót fundamentowych.

Zakończona budowa hali przemysłowej – widok od strony torów i zaplecza placu.

Dbałość o detale, która ma znaczenie.

Realizacja od samego początku była traktowana jako projekt o podwyższonym standardzie, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w rozwiązaniach architektonicznych, jak i technicznych. Hala została zaprojektowana w stonowanej, eleganckiej kolorystyce łączącej ciemnosrebrne i srebrne panele elewacyjne. Układ okien – długich, wąskich pasmowych przeszkleń – nadaje elewacji lekkości, a jednocześnie zapewnia optymalne doświetlenie wnętrza.

Zamiast standardowych stolarki PCV, inwestor zdecydował się na okna aluminiowe, co wpłynęło zarówno na trwałość, jak i estetykę detali architektonicznych. Segmentowe bramy wjazdowe zostały dopasowane kolorystycznie do elewacji, a układ drzwi i otworów okiennych został zoptymalizowany pod kątem funkcjonalności obiektu. Bramy zostały wyposażone w lepszy typ napędu z zabezpieczeniem za pomocą listwy optycznej oraz sterowaniem automatycznym.

Jednym z bardziej wymagających elementów był dach, który ze względu na geometrię hali został zaprojektowany jako łączony wzdłużnie. W miejscu łączenia połaci zastosowano trzy ciągłe rzędy taśmy butylowej, co zapewniło pełną szczelność pokrycia oraz eliminację ryzyka przecieków. Dach wyposażono w system świetlików, które równomiernie doświetlają wnętrze hali i zapewniają komfort pracy w ciągu dnia.

Hala została posadowiona na fundamencie pod potrzeby dużych obciążeń, a inwestor zdecydował się na posadzkę przemysłową o grubości 18 cm, zbrojoną rozproszonym zbrojeniem polimerowym, a dodatkowo w strefach wjazdów – siatką stalową dla zwiększenia odporności na naciski i dynamiczne obciążenia. To rozwiązanie typowe dla obiektów klasy premium, gdzie nacisk kładziony jest nie tylko na trwałość, ale i jakość eksploatacyjną przez długie lata.

Ta realizacja jest przykładem inwestycji, w której zaufanie inwestora było budowane etapami – od koncepcji, przez projekt, aż po wykonawstwo. Z każdym kolejnym zleceniem otrzymywaliśmy potwierdzenie, że nasza komunikacja i jakość pracy spotyka się z uznaniem. To dla nas nie tylko satysfakcja zawodowa, ale również potwierdzenie, że podejście oparte na doradztwie i współodpowiedzialności sprawdza się w praktyce.