Wadowice SUW – Budowa stacji uzdatniania wody

Budowa hali Stacji Uzdatniania Wody w Wadowicach w województwie małopolskim dla firmy Ecojura Sp. z o. o.  oraz opracowanie projektu wykonawczego na podstawie dostarczonego projektu technicznego.

Informacje ogólne: Rozwiązania techniczne:
Przeznaczenie: Hala stalowa, hala SUW Dach: Pianka poliuretanowa o gr. 10 cm
Szerokość: 8,60 m Ściana: Pianka poliuretanowa o gr. 10 cm
Wysokość: 8,22 m Brama: Dwuskrzydłowa techniczna
Długość: 20,10 m Wentylacja: Hybrydowa, grawitacyjno-mechaniczna
Powierzchnia hali: 172,86 m² Drabina stalowa: Aluminiowa koszowa
Technologia: INDUSTRIAL Konspekt ©
Adres: Wadowice ul. Zegadłowicza 169

Budowa Stacji Uzdatniania Wody wymaga dużego doświadczenia oraz umiejętności koordynacji prac wielobranżowych zarówno dostawcy hali, jak i Generalnego Wykonawcy inwestycji. Hala stalowa z płyty warstwowej jest w tym przypadku jedynie tłem dla całej technologii, która stanowi serce całej inwestycji. Prace na budowie polegały na obudowie zamontowanych już filtrów, prace te wymagały niezwykłej staranności oraz ostrożności. Najmniejszy błąd montażystów na budowie mógł skutkować uszkodzeniem zbiorników, których wartość znacząco przekracza wartość konstrukcji stalowej oraz jej obudowy. Budowa hali SUW w Wadowicach stanowi rozbudowę istniejącej już Stacji Uzdatniania Wody. Łącznik pomiędzy istniejącą halą SUW z częścią nowo wybudowaną stanowi odrębna rama konstrukcyjna z dachem jednospadowym. Właściwa część hali filtracji stanowi część wyższą z dachem dwuspadowym.

Nasza współpraca z firmą Ecojura Sp. z o. o. polegała na opracowaniu projektu wykonawczego konstrukcji stalowej na podstawie dostarczonej dokumentacji technicznej.

Kolejnym etapem współpracy była realizacja właściwych prac na terenie budowy, do których należało wykonanie, dostawa oraz montaż:

  • konstrukcji stalowej w klasie EXC2, zgodnie z PN-EN1090-1
  • Obudowy hali SUW z wykorzystaniem płyt warstwowych z rdzeniem z pianki poliizocyjanuranowej (PIR), charakteryzującej się podwyższonymi parametrami izolacyjnymi oraz przeciwpożarowymi,
  • Obróbek blacharskich,
  • Rynien oraz rur spustowych,
  • Instalacji wentylacji w postaci czerpni ściennych oraz wentylatorów dachowych,
  • Ocieplanych bram dwuskrzydłowych,
  • Drzwi,
  • Drabiny stalowej,

W związku z realizacją zlecenia konieczne były również prace modernizacyjne części istniejącej, do których należał demontażu grzejnika oraz przeróbki ściany istniejącej hali SUW, jak i przeróbka systemu odwodnienia dachu.

Rozbudowa stacji uzdatniania wody

Wszystkie prace były wykonywane w stałej współpracy z Generalnym Wykonawcą inwestycji, firmą Ecojura Sp. z o. o., wykonawcą fundamentów, dostawcą technologii filtracji oraz użytkownikiem, gminą Wadowice, co skutkowało szybką i sprawną realizacją inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ecojura Sp. z o. o., której główny profil działalności polega na montażu oraz serwisie instalacji fotowoltaicznej, produkcji kolektorów płaskich oraz próżniowych, jak i budowa Stacji Uzdatniania Wody na terenie Śląska oraz w Małopolski.