Dachy stalowe

ROOF Konspekt © to system dachów stalowych umożliwiających przekrycie konstrukcji murowych lub żelbetowych nawet o dużych rozpiętościach, wykorzystujący system stalowych dźwigarów dachowych. Nasz system opiera się na założeniu, że Inwestor wykonuje we własnym zakresie konstrukcję murową, umożliwiającą montaż dźwigarów stalowych, a następnie nasza firma dostarcza i ewentualnie montuje kompletną konstrukcję stalową przekrycia. Dachy stalowe są przystosowane do montażu zarówno blachy trapezowej jak i płyt warstwowych.

Dźwigar stalowy - rysunek warsztatowy

Konstrukcje dachów stalowych

W systemie ROOF Konspekt © wykorzystywane są lekkie płatwie zetowe (inaczej płatwie Z) wykonywanych z profili cienkościennych, które w sposób znaczący obniżają koszty nakładów inwestycyjnych. Dodatkowym ułatwieniem jest prostota konstrukcji, dzięki której Inwestor nie potrzebuje wysoko wykwalifikowanej ekipy i prawie wszystkie prace może wykonać we własnym zakresie. Firma Konspekt wydaje certyfikację na wytworzoną konstrukcję stalową dachu co jest gwarantem trwałości i wysokiej jakości wykonania konstrukcji stalowej.

System ROOF Konspekt © może być stosowany również do przekrycia istniejących obiektów (remontowanych lub modernizowanych), gdzie zachodzi potrzeba wymiany konstrukcyjnych elementów nośnych przekrycia dachowego. Aktualnie z uwagi o dbałość o ochronę środowiska oraz dostępne z tego tytułu liczne dofinansowania inwestycyjne inwestorzy często decydują się na termomodernizację istniejących budynków. Dzięki zastosowaniu dachu stalowego w sposób tani i szybki możesz przeprowadzić termomodernizację istniejącego budynku.

Nasze dachy stalowe wykorzystujące stalowe dźwigary kratowe sprawdzają się doskonale jako konstrukcja pod przekrycie produkcyjnych obiektów przemysłowych, budynków socjalnych, obiektów rolniczych i wielu innych. Korzystając z naszych usług otrzymujesz gotową, kompletną konstrukcję stalową dachu uwzględniającą zarówno dźwigary stalowe, płatwie typu Z, stężenia oraz komplet materiałów złącznych. W zależności od systemu antykorozyjnego na jaki się zdecydujesz możemy zabezpieczyć konstrukcję stalową dachu poprzez ocynkowanie, malowanie lub ocynkowanie oraz malowanie.

Dach stalowy w budynku murowanym

 

Dachy stalowe – kompleksowa realizacja

Firma Konspekt posiada własne biuro projektowe oraz konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem w branży konstrukcyjnej. Nasze projekty konstrukcji stalowych są w pełni zoptymalizowane dzięki czemu inwestorzy otrzymują produkt o pełnej wytrzymałości oraz możliwie niskiej wadze, co powoduje że montaż oraz produkowana przez nas konstrukcja stalowa dachu możliwie najtańsza. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania pełnej, spersonalizowanej oferty na wykonanie dachu stalowego oraz zapoznaj się z naszymi realizacjami oraz listami referencyjnymi, żeby poznać standardy wykonania firmy Konspekt.