Wiaty stalowe – lekka konstrukcja stalowa dostosowana do Twoich potrzeb

Jako fachowcy w dziedzinie konstrukcji stalowych oraz żelbetowych zajmujemy się budową wiat stalowych od roku 2003. Wiaty produkowane przez naszą firmę charakteryzują się dużą lekkością oraz trwałością. Wartością priorytetową, jaką kierujemy się w biznesie, jest dopasowanie się do indywidualnych potrzeb inwestora. Projektujemy oraz budujemy wiaty stalowe o dachu jednospadowym, dwuspadowym oraz wiaty o dużej rozpiętości bez słupów w środku.

Wiaty stalowe wysokiej jakości

Jesteśmy certyfikowanym producentem wiat stalowych. Posiadamy certyfikację PN-EN1090, która jest gwarantem wykonania konstrukcji stalowych najwyższej jakości, zarówno pod względem technicznym oraz wizualnym. Jako lider w budowie wiat na terenie Śląska oraz Małopolski dbamy o trwałe zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej poprzez malowanie lub ocynkowanie. Wiaty naszej produkcji mają pełną odporność na czynniki atmosferyczne nawet w agresywnym środowisku przemysłowym o dużej wilgotności powietrza.

Konstrukcja stalowa wiaty

Naszą dewizą jest budowa lekkich wiat stalowych składających się ze słupów, dźwigarów, płatwi oraz stężeń. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nasze konstrukcje cechują się dużą lekkością (nawet 50% lżejsza konstrukcja niż w przypadku konkurencji). Produkowana przez nas konstrukcja jest przystosowana do pełnego obciążeń śniegiem oraz wiatrem, przez co jako inwestor możesz czuć się spokojny o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników oraz składowanego materiału.

Stosujemy płatwie typu Z, jest to dedykowane rozwiązanie zarówno pod blachę trapezową, jak i płyty warstwowe. Płatwie typu Z cechują się możliwe niewielkim ciężarem (od około 3 kilogramów do 6 kilogramów na każdy metr bieżący płatwi), co sprawia, że nasze wiaty są tanie oraz szybkie w budowie.

 

Dlaczego warto wybrać firmę Konspekt do budowy wiaty?

Firma Konspekt posiada ponad 18-letnie doświadczenie w projektowaniu i budowie obiektów przemysłowych, hal stalowych oraz wiat. Posiadamy własne biuro projektowe oraz wytwórnię konstrukcji stalowych, dzięki czemu bierzemy pełną odpowiedzialność za cały proces związany z budową wiaty. Zatrudniamy stałą kadrę doświadczonych projektantów, spawaczy oraz monterów z uprawnieniami. Wybierając Konspekt, wybierasz gwarancję terminowej budowy wiaty, dożywotnie wsparcie techniczne oraz zadowolenie klienta.

Zastosowanie wiat stalowych

Wiaty stosuje się w szeroko rozumianym przemyśle chemicznym, przetwórstwa odpadami, rolnym oraz handlu. Decydując się na budowę wiaty magazynowej, musisz zastanowić się nad sposobem magazynowania materiałów, zaplanować drogi transportowe, sposób odprowadzenia wód opadowych oraz wiele innych. Optymalnie zaprojektowana wiata jest gwarantem zadowolenia klienta przez całe dziesięciolecia. Firma Konspekt zatrudnia doświadczonych architektów oraz konstruktorów, przez co pomożemy Ci w podjęciu najtrudniejszych decyzji oraz zajmiemy się załatwieniem wszystkich formalności urzędowych od przygotowania projektu budowlanego przez uzyskanie pozwolenia na budowę po odbiór inwestycji.

Najczęstsze zastosowanie wiat stalowych:

Wiaty magazynowe Magazynowanie stali, elementów betonowych
Wiaty handlowe Pawilony handlowe, targowiska, giełdy kwiatowe
Wiaty na odpady Przetwórnie odpadów, sortownie odpadów, zakłady utylizacji odpadów
Wiaty dla rolnictwa Wiaty na maszyny rolnicze, pasze, obory, chlewnie

Wiata zgodnie z Prawem Budowlanym nie jest budynkiem, a zatem nie należy stosować przepisów dotyczących budynków. Wiatę zatem wybudować można nawet bezpośrednio w granicy działki, wszystko jednak zależy od jej przeznaczania oraz rodzaju składowanego materiału.

Dla budownictwa mieszkalnego nie wymaga się decyzji o pozwoleniu na budowę dla wiaty o powierzchni do 50 m², natomiast w pozostałych przypadkach zgodnie z Prawem Budowlanym bez pozwolenia możesz wybudować wiatę o powierzchni do 35 m².

Najczęściej na dach wiaty stosuje się blachę trapezową lub płytę warstwową. Jeżeli planujesz budowę nieogrzewanej wiaty magazynowej, najtańszym pokryciem jest pokrycie z blachy trapezowej.

Wiata jednospadowa ma swoje zalety, jak i wady. Podstawową zaletą jest łatwość montażu pokrycia dachu oraz mniejsza ilość rynien niż w przypadku dachu dwuspadowego. Największą wadą tego rozwiązania jest wysokość wynikająca ze spadku dachu (ok. 10 cm na każdym metrze bieżącym) oraz trudność doszczelnienia świetlika dachowego. W przypadku budowy waty o dużej powierzchni zazwyczaj stosuje się wiatę dwuspadową, przy mniejszych wiatach można rozważyć budowę wiaty jednospadowej.

Koszt budowy wiaty stalowej zależy w głównej mierze od jej wymiarów, ale przyjąć można, że budowa wiaty stalowej kosztuje od 900 zł za m2 do 1 500 zł za metr kwadratowy powierzchni zabudowy. Cena ta uwzględnia wykonanie fundamentów, posadzki, konstrukcji stalowej oraz pokrycia z blachy trapezowej.

Wiaty stalowe zrealizowane przez Konspekt

Firma Konspekt jest firmą specjalizującą się w budowie lekkich wiat stalowych. Budujemy zarówno małe wiaty stalowe jak i duże wiaty magazynowe o powierzchni przekraczającej 1000 metrów kwadratowych. Jeżeli zastanawiasz się nad budową wiaty magazynowej koniecznie skontaktuj się z naszym działem zapytań ofertowych  w celu uzyskania szczegółowej oferty!

Dąbrowa Górnicza Sarpi – Wiata na odpady

Konstrukcja stalowa wiaty o dużej rozpiętości 33,4m

Siemianowice Śląskie BmRecykling – Wiata na odpady

Lekkie wiaty stalowe sortowni odpadów