Hale z suwnicą

CRANE Konspekt © to technologia kratowych hal stalowych przystosowanych konstrukcyjnie do montażu suwnic pomostowych jedno- i dwu- dźwigarowych, podwieszanych oraz kolumnowych. W tej technologii dokładność i precyzja wykonania stanowią podstawowy wyznacznik. Firma Konspekt wykonuje hale z suwnicami od roku 2003, wybudowane przez nas obiekty cieszą się bezawaryjnością przez całe dziesięciolecia.

Hala z widocznym hakiem suwnicy i udźwigu równym 3,2t

Zalety hal z suwnicą

Konstrukcje kratowe, a w szczególności hale z suwnicami, zapewniają znaczną oszczędność materiału i w związku z tym dużą oszczędność kosztów w stosunku do konstrukcji ramowych. Dzięki temu nasze rozwiązania są wysoce konkurencyjne. W skład technologii CRANE Konspekt © wchodzą:

  • lżejsze (w porównaniu ze standardowymi) specjalnie wzmocnione belki podsuwnicowe, zapewniające bezawaryjne poruszanie się urządzeń po torowisku,
  • słupy stanowiące lekką i sztywną podporę dla belek,
  • specjalnie zaprojektowane układy stężające.

Przyjęte rozwiązania konstrukcyjne zapewniają bezpieczeństwo i bezawaryjność. Nasze autorskie rozwiązania umożliwiają rektyfikację (regulację) belek podsuwnicowych na etapie użytkowania konstrukcji (niejako osadzenie na nowo belek). Konieczność rektyfikacji występuje bardzo często w sytuacji nierównego osiadania fundamentów w celu zapewnienia prawidłowej pracy suwnic.

Technologia CRANE Konspekt © może być wykorzystywana we współpracy z suwnicami różnych producentów. W celu maksymalnego dostosowania funkcjonalności obiektu i możliwości suwnic każdy obiekt projektowany i wykonywany jest jako indywidualne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Decydując się na budowę hali z suwnicą możesz znacznie zwiększyć rentowność zakładu poprzez skrócenie czasu montażu, produkcji czy procesu załadunku oraz rozładunku materiałów zwiększając przy tym nie tylko efektywność pracy, ale również bezpieczeństwo prowadzenia robót.

Proces montażu suwnicy

Hale i magazyny z suwnicą

Wiemy, że budowa hali z suwnicą jest inwestycją strategiczną, dlatego od samego początku procesu inwestycyjnego służymy merytorycznym wsparciem, aby w efekcie Inwestor otrzymał obiekt spełniający jego wymagania. Na etapie przygotowywania inwestycji proponujemy pełne doradztwo przy wyborze suwnic, czyli urządzeń dźwigowych (tj. doboru konstrukcji, dobór grypy natężenia pracy, czy dobór zakresu pracy), aby nasz Klient otrzymał urządzenie o najwyższych parametrach w najkorzystniejszej cenie. Nasze realizacje hal z suwnicami cechują się dużą trwałością oraz wytrzymałością, spełniając przy tym najwyższe standardy wykonania. Budujemy hale z suwnicami na terenie całego kraju, niemniej jednak dużą część z nich realizowaliśmy w województwie Małopolskim w mieście Kraków.

Aby zaproponować przyszłemu Inwestorowi urządzenia dźwigowe najwyższej jakości, współpracujemy z renomowanymi producentami takimi jak między innymi Konecranes, czy GH Intertech.

W ramach kompleksowej obsługi inwestycji zapewniamy niezbędne formalności podczas odbioru UDT tj. np.: wynajem ciężarów normowych. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra konstruktorów specjalizuje się w projektowaniu hal stalowych wyposażonych w suwnice, gwarantujemy dożywotnie wsparcie techniczne dzięki czemu Inwestorzy wracają do firmy Konspekt przy każdej kolejnej realizacji.

Do każdej budowy hali z suwnicą podchodzimy indywidualnie, wiedząc, że nie ma dwóch takich samych inwestycji. Potwierdzeniem jakości i niezawodności obiektów w systemie CRANE Konspekt © są nasze liczne realizacje i zadowolenie Klientów poświadczone licznymi listami referencyjnymi.