Projekty indywidualne

Nasze projekty indywidualne wykonujemy w oparciu o wiedzę techniczną zdobytą w trakcie 20 letniej działalności w branży projektowej jak i wykonawczej. Wykorzystujemy atuty działki, dbamy o dobre nasłonecznienie obiektu poprzez odpowiednie usytuowanie go na działce oraz optymalny układ pomieszczeń zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Projektujemy zarówno obiekty przemysłowe jak i obiekty użyteczności publicznej, szkoły, galerie handlowe, baseny, targowiska, sklepy, domy, osiedla oraz obiekty o nietypowym kształcie na specjalne życzenie Inwestora. Zrealizowaliśmy już ponad tysiąc projektów, cieszymy się nieposzlakowaną opinią zarówno u biur projektowych jak i – przede wszystkim Inwestorów, którzy wracają do biura projektowego Konspekt przy każdej nowej inwestycji. Wybierając biuro projektowe Konspekt wybierasz jedno z najczęściej polecanym i renomowanych biur projektowych na terenie Śląska oraz Małopolski.

Nietypowa działka – nie boimy się wyzwań

Niezależnie od tego czy posiadasz działkę dużą i wszechstronną, czy małą, wąską i nietypową podejmujemy się zaprojektowania dla Ciebie wymarzonego obiektu. Zaproponujemy rozwiązania minimalizujące ograniczenia związane z nietypową działką, wykorzystamy istniejącą infrastrukturę oraz warunki panujące na terenie inwestycji. Jeżeli Twoja działka charakteryzuje się nienośnym gruntem postaramy się posadowić obiekt w optymalnym miejscu dzięki czemu zminimalizujemy koszt związany z wzmocnieniem podłoża.

Projektowanie hal magazynowych

W trakcie ustalania szczegółów dotyczących funkcji obiektu, ilości osób przebywających w obiekcie oraz dostępu do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych architekt firmy Konspekt zaproponuje Ci rozwiązania funkcjonalne dopasowane do Twoich potrzeb, wydzielimy strefy magazynowania, zadbamy o to, żeby bramy zostały usytuowane zgodnie z dostępem do drogi publicznej, co ułatwi i skróci proces rozładunku oraz załadunku materiałów. Projektowana hala magazynowa jest dostosowywana do optymalizowania procesów technologicznych, podchodzimy indywidualnie do każdego miejsca pracy oraz do każdego metra kwadratowego powierzchni magazynowania.

Projektowanie hali magazynowej z biurem

Projektując halę magazynową które jest wyposażona w stałe miejsca pracy trzeba zapewnić dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Idealnym rozwiązaniem jest wydzielenie budynku murowanego oddzielonego od projektowanej hali magazynowej ścianą pożarową. Murowane biuro daje mnóstwo możliwości i zapewnia komfort użytkowania hali magazynowej z biurem. Ściana murowana dużo lepiej odbiera wilgoć z otoczenia nie kumulując jej wewnątrz pomieszczenia niż ściana z płyty warstwowej. Hala magazynowa z biurem murowanym daje reprezentatywny wyraz inwestycji, zastosowanie elewacji szklanej powoduje, że cała budowa nabiera nowoczesnego oraz stylowego wyrazu.

Projektowanie hal produkcyjnych

Hale produkcyjne projektuje się zupełnie inaczej niż hale magazynowe. Temperatura wewnątrz projektowanej hali produkcyjnej musi być przystosowana do stałej obsługi pracowników. Hale produkcyjne należy doświetlić światłem dziennym poprzez zastosowanie stolarki okiennej lub naświetli o powierzchni nie mniejszej niż stosunek 1:8 powierzchni posadzki. Projektując hale produkcyjne architekt firmy Konspekt przeanalizuje cały proces produkcji, zaproponuje rozmieszczenie stanowisk pracy z zachowaniem chronologii linii produkcyjnej. Posiadamy ogromne doświadczenie w projektowaniu jak i budowie hal produkcyjnych, nasze wybrane realizacje możesz obejrzeć w sekcji realizacje uwzględniające zarówno fotorelacje jak i widorelacje.

Projektowanie hali produkcyjnej z biurem

Istotną sprawą podczas projektowania hali produkcyjnej jest zapewnienie pracownikom dostępu do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. W zależności od tego czy w hali produkcyjnej będą przebywać kobiety wraz z mężczyznami należy zapewnić zaplecze sanitarne osobno dla mężczyzn i osobno dla kobiet. Zapewnienie dostępu do szatni, jadalni, umywalni z pomieszczeniem z natryskami oraz ubikacji determinuje wymaganą powierzchnię zaplecza socjalnego w hali produkcyjnej. Projektując halę produkcyjną z biurem projektanci firmy Konspekt zadbają o to, żeby biuro uwzględniało wszystkie niezbędne pomieszczenia takie jak sale konferencyjne. W zależności od Twoich preferencji część biurową możemy zaprojektować na zasadzie open-space co otwiera horyzonty, zmniejsza barierę pomiędzy pracownikami i ułatwia komunikację (jak w przypadku biura firmy Konspekt) lub zaproponujemy wydzielenie pomieszczeń dając więcej prywatności i ciszy pracownikom. Każde rozwiązanie ma swoje zalety jak i wady, to od rodzaju prowadzonej działalności zależy które z rozwiązań jest dla Ciebie odpowiednie.

Projekty indywidualne – zaufaj profesjonalistom

Najważniejszą ideą Konspekt jest wsłuchanie się w potrzeby Inwestora. Dbamy, żeby zaprojektowany obiekt przede wszystkim odpowiadał Twojemu stylowi i charakterowi. Nasze doświadczenie w branży, otwartość i ciągłe szkolenia powodują, że dobrze czujemy się w każdym ze stylów architektonicznych. Polecimy Ci liczne rozwiązania, przedstawimy zalety oraz wady tychże rozwiązań oraz uświadomimy Cię o pełnych kosztach danego rozwiązania. To Ty zdecydujesz co jest dla Ciebie odpowiednie, my zajmiemy się całą resztą. Zapraszamy do skorzystania z naszego unikalnego Kalkulatora budowy hali jeżeli chcesz poznać koszt budowy hali salowej.