Jak wybrać producenta hal stalowych? 5 cech, które wyróżniają dobrego wykonawcę

Wybór odpowiedniego wykonawcy jest kluczowy dla powodzenia inwestycji polegającej na budowie hali przemysłowej. W trakcie wyboru producenta hal stalowych kieruj się dużą rozwagą, sprawdzaj wiarygodność producentów hal stalowych, sprawdzaj listy referencyjne. Wybieraj doświadczonych fachowców w swojej dziedzinie którzy realizowali analogiczne inwestycje. 

Dobry producent hal stalowych – czyli jaki?

Czym kierować się podczas wyboru producenta hal stalowych? To, że jesteś w tym miejscu to krok w dobrym kierunku, poniżej opiszę Ci podstawowe aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas weryfikacji ofert oraz wyboru producenta hal stalowych.

Doświadczenie w branży

Jest to banał, ale najlepiej ukazuje który producent hal stalowych jest w stanie dopasować się do realiów panujących na rynku. Dynamicznie zmieniające się ceny materiałów oraz robocizny weryfikują wiele firm. Niejeden producent przez niedoszacowanie rynku nie był w stanie zrealizować zakontraktowanych zamówień z uwagi na podwyżki cen stali bądź robocizny co kończy ogłoszeniem upadłości. W branży konstrukcyjnej producenci hal stalowych pracują na ok. 7% – 15% progu zysku co oznacza, że na każdą wydaną przez Ciebie złotówkę wykonawca hal stalowych zarabia od około 7 do 15 groszy, przy czym trzeba wspomnieć, że wahania cen materiałów mogą sięgać ok. 5% każdego miesiąca. Firma Konspekt może pochwalić się 18-letnim doświadczeniem w branży wykonawczej co jest swoistym gwarantem tego, że nie opuścimy Cię w najgorszym momencie budowy hali stalowej.

Wykwalifikowana kadra pracownicza

Ten rozdział wynika nijako z poprzedniego. Proces rekrutacji, liczne szkolenia oraz doświadczenie zawodowe pracowników to proces który musi trwać. Sprawdzaj, czy pracownicy producenta hali stalowej posiadają aktualne uprawnienia spawalnicze, szkolenie BHP oraz badania zdrowotne pracowników. Doświadczenie zdobywa się latami, firma nie opiera się jedynie na kadrze zarządzającej, a na każdym szczeblu produkcji począwszy od działu projektowego przez przygotowanie produkcji do realizacji inwestycji. Nasza firma może pochwalić się niemalże 20 letnim doświadczeniem w branży, nasi  projektanci, spawacze oraz montaży to pracownicy z 20-letnim doświadczeniem zawodowym ponadto może pochwalić się tysiącami zrealizowanych projektów oraz setkami inwestycji to dobry materiał na partnera biznesowego.

Certyfikacja zakładu produkcyjnego

Sprawdź czy wytwórnia posiada certyfikację Zakładowej Kontroli Produkcji oraz czy producent wydaje certyfikację swojego wyrobu. Na rynku budowlanym w dalszym ciągu jest dużo firm wykonujących  tzw. ,,samowolkę budowlaną”. Odpowiednia certyfikacja wyrobu jest niezbędna do odbioru budowy oraz późniejszego użytkowania hali, ale przede wszystkim wpływa na życie i zdrowie Twoje i Twoich pracowników, a to bezcenna wartość.

Stosowanie materiałów najwyższej jakości oraz długi okres gwarancji

Dowiedz się jakie rozwiązania materiałowe proponuje producent hal stalowych jaki jest  okres gwarancyjny, jakie oferuje warunki gwarancji. Firma Konspekt stosuje materiały najwyższej jakości w oparciu o nowoczesne rozwiązania począwszy od zakupu certyfikowanych wyrobów hutniczych, betonu najwyższej jakości, I-gatunkowych płyt warstwowych, sprawdzonych i trwałych systemów bramowych. Na każdy zastosowany przez nas materiał otrzymasz certyfikację, począwszy od śrub i wkrętów skończywszy na blasze obróbkowej oraz systemie odwodnienia dachu. Współpracujemy z topowymi producentami materiałów budowlanych takimi jak; ArcelorMittal, Izopanel, Pruszyński, Balex Metal, Gór-stal, Resitrix, Bauder, Paneltech, Kingspan Wiśniowski, Hörmann, Global system, Gulajski, Eskade, Eurofast, Koelner, Wkrętmet, Armat i wiele innych. Decydując się na nas decydujesz się na sprawdzone rozwiązania

Kontakt z klientem, fachowe doradztwo

Oceniaj kontakt z producentem hal stalowych, oceniaj jego kompetencję i wiedzę techniczną. Jest to jedna z pierwszych spraw na jaką należy zwrócić uwagę. Jeżeli spotkasz się z otwartością i fachowym doradztwem technicznym możesz liczyć na sprawny proces realizacji inwestycji. Poznaj wykonawcę, sprawdź siedzibę firmy. Jeżeli producent ukrywa swoją wytwórnię lub siedzibę firmy i żąda od Ciebie wysokich zaliczek należy w takiej sytuacji zachować szczególną ostrożność.

Doświadczenie na rynku hal stalowych – systemowe i sprawdzone rozwiązania

Firma Konspekt dąży do ciągłej optymalizacji swoich rozwiązań, w wyniku czego otrzymujesz produkt najwyższej jakości spełniający wszystkie najbardziej rygorystyczne wymagania wytrzymałościowe. System lekkich i tanich hal wykonywanych w technologii kratowej LIGHT Konspekt© został przez nas opracowany w 2003 r., nie zmienia to jednak faktu, że ciągle go udoskonalamy i rozwijany.

Kompleksowa obsługa – od projektu do budowy hali stalowej

Istotną kwestią podczas wyboru producenta hal stalowych jest jego elastyczność i wszechstronność. Jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompletną obsługę od przygotowania koncepcji przez uzyskanie pozwolenia na budowę po realizację inwestycji. Nie ma rzeczy niemożliwych, jeżeli oczekujesz od nas żeby dźwigar był możliwie niski w celu uzyskania dodatkowej wysokości magazynowania produktów lub potrzebujesz hali o szerokości 40m bez słupów w środku hali – zaprojektujemy halę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, każdorazowo poinformujemy Cię o zaletach i wadach tego rozwiązania dzięki czemu będziesz miał pełną kontrolę nad przyjętymi rozwiązaniami.

H2: Jakiego wykonawcę hali stalowej wybrać?

Reasumując przedmiotowy temat blogowy wybierając producenta hal stalowych musisz kierować się przede wszystkim doświadczeniem wykonawcy hal stalowych oraz uzyskaną przez niego certyfikacją. Czasem pojedyncze, absurdalnie niskie oferty są wynikiem niedoszacowania lub stosowania materiałów słabej jakości o krótkim okresie gwarancji. Budując halę dbaj o to, żeby koszt eksploatacji hali był możliwie najniższy, dbaj o dobrą izolacyjność cieplną, sprawdzaj czy zaproponowane materiały spełniają wymogi prawa budowlanego oraz czy spełniają wymagania projektowe. Konsultuj oferty z projektantem który wskaże Ci błędy oferentów i wskaże Ci oferty technicznie najlepsze.

Jeżeli jesteś ciekawy z czego składa się koszt budowy hali stalowej zapraszam Cię do zapoznania się z naszym artykułem blogowym.

Portfolio zrealizowanych projektów

Zapraszam do zapoznania się z naszymi wybranymi realizacjami. Firma Konspekt jest producentem hal stalowych z wieloletnim doświadczeniem. Wybierając nas wybierasz doświadczenie oraz gwarant dobrego wykonania.

Opracowanie przygotował Przemysław Szalek, dział ofertowania oraz realizacji.

Ostatnie wpisy