Najbardziej popularna hala stalowa, czyli jaka? – Co buduje się w Polsce w 2022 roku

Wielu z Was pyta, jakie hale buduje się najczęściej? Jako jedyna firma na rynku opracowaliśmy w pełni autonomiczny kalkulator budowy hali, który umożliwia uzyskanie dynamicznej oferty na budowę hali stalowej.

Nasz kalkulator budowy hali jest również precyzyjnym narzędziem analitycznym, które umożliwia nam ocenę zapotrzebowania rynku na budowę hal stalowych od 2010 roku. Zapraszam do lektury niniejszego opracowania, z którego dowiesz się, jakie hale stalowe buduje się najczęściej oraz dowiesz się, ile osób rocznie boryka się z zamiarem budowy hali stalowej.

Z roku na rok nasi użytkownicy generują od około 27 700 do 31 000 indywidualnych ofert handlowych, z czego ponad 2200 z nich decyduje się na utrwalenie naszej oferty w formie wydruku na papierze tradycyjnym, jak i na zapisie oferty w formie elektronicznej, jako plik PDF.  

To nie wszystko. Nasi specjaliści do spraw realizacji oraz ofertowania składają ponad pół tysiąca imiennych ofert handlowych w skali roku. Nasza firma świadczy przy tym bezpłatną usługę wsparcia technicznego oraz merytorycznego, odpowiadając przy tym na najczęściej zadawane pytania dotyczące budowy oraz projektowania hal stalowych. Wszystko to sprawia, że jesteśmy największą firmą w kraju, tak dobrze znającą potrzeby inwestorów.

Najczęściej budowane hale stalowe

Wielkość hali stalowej – jakie hale stalowe buduje się najczęściej?

Statystyki mówią jasno. Jako inwestorzy najczęściej pytania nas o hale magazynowe o powierzchni zabudowy wynoszącej około 400 m2, najczęściej interesuje Was hala o wysokości w świetle wynoszącej 8,00m oraz szerokości równej 10,00m. Najczęściej jest to hala z płyty warstwowej z rdzeniem z pianki poliuretanowej, świetlikiem dachowym, jedną bramą oraz betonową posadzką przemysłową ze zbrojeniem rozproszonym.

Hala stalowa Warszawa

Niemniej jednak wielkość hali stalowej powinna w głównej mierze zależeć od przeznaczenia hali stalowej. Jeżeli zastanawiasz się jakie parametry powinna mieć Twoja hala stalowa zapoznaj się z wcześniej przygotowanym przez nas artykułem Wielkość hali stalowej — jak ustalić? Znajdziesz w nim wiele ciekawych informacji, jak dobrać odpowiednią wielkość hali stalowej.

Statystyczna hala stalowa, czyli jaka? Statystyki użycia kalkulatora budowy hal

Biorąc pod uwagę podstawowe parametry hali, najczęściej pytacie nas o hale stalowe w następujących konfiguracjach:

Miejsce pierwsze:

 • Hala magazynowa
 • szerokość osiowa: 10,00m
 • długość osiowa: 36,00m
 • wysokość użytkowa w świetle: 3,00m
przekrój hali 10m

Miejsce drugie:

 • Hala produkcyjna
 • szerokość osiowa: 30,00m
 • długość osiowa: 30,00m
 • wysokość użytkowa w świetle: 6,00m
przekrój hali 30m

Miejsce trzecie:

 • Hala prodkcyjno-magazynowa
 • szerokość osiowa: 20,00m
 • długość osiowa: 50,00m
 • wysokość użytkowa w świetle: 8,00m
przekrój jaki stalowej 20m

Jeżeli chcesz dowiedzieć się większej ilości szczegółów dotyczących budowy hal stalowych zapraszam Cię do kontaktu z naszym działem ofertowym, który uzgodni z Tobą wszystkie szczegóły współpracy oraz zwróci uwagę na najistotniejsze kwestie budowy hali stalowej.

Opracowanie przygotował Przemysław Szalek, dział ofertowania oraz realizacji.

Ostatnie wpisy