Od wizji do realizacji: Poznaj nasze biuro projektowe w Jaworznie, gdzie architektura i konstrukcja spotyka się z pasją oraz doświadczeniem.

Co definiuje wyjątkowość projektu? Dla jednych jest to innowacyjność i świeżość pomysłu, dla innych precyzja i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. W naszej pracowni projektowej w Jaworznie wierzymy, że prawdziwa wyjątkowość kryje się w połączeniu tych dwóch aspektów, doprawionych pasją oraz wieloletnim doświadczeniem.

Zanurz się w fascynujący świat naszego biura projektowego w Jaworznie. Odkryj magię, która kryje się za ścianami naszej pracowni projektowej, gdzie wstępne plany oraz szkice stają się spełnieniem marzeń inwestorów. Każda z tych inwestycji to niepowtarzalna opowieść pełna pasji, determinacji i kreatywności naszych pracowników.

W artykule tym przybliżamy Ci nasze ambicje oraz codzienną pracę, która stanowi serce pracowni projektowej firmy Konspekt.

Wizja naszej pracowni projektowej okiem założyciela, Michała Żalińskiego

Właściciel Konspekt Michał Żaliński

Kiedy zakładałem naszą pracownię projektową, miałem przed sobą jasno określony cel – tworzyć przestrzenie, które będą nie tylko bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne, ale przede wszystkim będą spełniać marzenia naszych Klientów. Wiem, że projektowanie to nie tylko sztuka i technika. To przede wszystkim misja służenia ludziom.

Od pierwszych dni prowadzenia działalności gospodarczej (15 stycznia 2003 roku), każdy dzień był dla nas nowym wyzwaniem i okazją do nauki. Początki były trudne, jak to zwykle bywa w przypadku młodych firm, ale nasza determinacja i przekonanie o ważności wybranej drogi pozwoliły nam przetrwać wszystkie trudności. Chociaż nasze początki skupiały się na projektowaniu konstrukcji, wiedziałem, że to dopiero początek.

W miarę upływu lat nasza firma ciągle się rozwijała, obecnie pracowania składa się z najwyższej klasy specjalistów w postaci jednego architekta oraz czterech dodatkowych konstruktorów.

Jednak moje ambicje sięgały dalej. Postanowiłem wzbogacić naszą ofertę o realizację autorskich projektów w ramach generalnego wykonawstwa. W tej inicjatywie wsparcie zapewnili mi moi bracia, Jakub i Łukasz. Razem udało nam się stworzyć zgraną ekipę, gotową stawić czoła nawet najbardziej zaawansowanym wyzwaniom budowlanym w Polsce, Norwegii oraz w Niemczech. Dowodem naszego profesjonalizmu są owocne współprace z renomowanymi zakładami w Polsce, takimi jak Orlen czy Synthos. Ponadto mieliśmy przyjemność pracować nad kluczowymi projektami dla strategicznych obiektów państwowych, w tym elektrowni, kopalni i wielu innych.

Wróćmy jednak do serca naszej działalności – pracowni projektowej. Choć specjalizujemy się w projektowaniu, nasza współpraca nie ogranicza się tylko do realizacji własnych projektów. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma renomowanymi biurami architektonicznymi w całej Polsce, dostarczając im naszą specjalistyczną wiedzę z zakresu konstrukcji i architektury. Wspierając ich w realizacji ich projektów, wnosimy do nich nasze bogate doświadczenie i ekspercką wiedzę, pomagając przekształcić pomysły w rzeczywistość.

Więcej niż architektura: Projekty, które dają życie marzeniom.

Nasza praca to nie tylko kreślenie linii na papierze. To przede wszystkim rozmowy z inwestorami, zrozumienie ich wizji i potrzeb, a następnie przekształcanie ich w rzeczywistość. W każdym projekcie dążymy do osiągnięcia harmonii między funkcjonalnością a estetyką, tak aby nasze realizacje były nie tylko trwałe i praktyczne, ale także estetyczne i dopracowane.

Stojąc u podstaw każdego projektu, wiemy, że najważniejszy jest człowiek, jego marzenia, potrzeby, aspiracje i wizje. Dlatego nasz proces projektowania zaczyna się od głębokich rozmów, podczas których poznajemy oczekiwania naszych Klientów. Chcemy, aby każda realizacja była odzwierciedleniem ich osobowości i temperamentu. Tym, co wyróżnia nas na tle konkurencji, jest nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz głębokie zaangażowanie w każdy etap procesu projektowego.

Poznaj nasz niepowtarzalny styl, oraz sprawdź, jak powinno wyglądać projektowanie hali na miarę czasu.

Architektura z duszą – poznaj nasz niepowtarzalny styl

Architekt Jaworzno

Wśród naszego zespołu wyróżnia się jedna osoba, która przez lata stała się filarem stylu firmy Konspekt – Małgorzata Chwist, architekt z 20-letnim doświadczeniem w branży. Małgosia jest projektantem z prawdziwą pasją, dla której estetyka musi iść w parze z funkcjonalnością. W swojej pracy ceni wysokie walory estetyczne oraz jakościowe, jednocześnie skupiając się na walorach użytkowych jako kredo każdego projektu. Wielkość pomieszczeń, odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia, zachowanie ciągu technologicznego oraz wygoda użytkowania to aspekty, które zawsze są na pierwszym planie każdego naszego projektu.

Jej kompleksowe i przemyślane podejście do projektowania jest wyraźnie widoczne w każdej jej realizacji. Jasne, przestronne wnętrza, nowoczesne elewacje i ciekawa geometria – to tylko kilka elementów, które świadczą o jej unikalnym stylu. Współpraca z Gosią to gwarancja, że projekt będzie nie tylko estetycznie dopracowany, ale również w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora. Jej podejście do architektury, które łączy nowoczesność z głębokim zrozumieniem potrzeb klienta, czyni z niej jednego z najbardziej cenionych architektów w branży przemysłowej, na dowód czego zapraszam Cię do zapoznania się z artykułem opisującym jedną z naszych realizacji projektowej przez Point Of Design: Falmec otwiera nowy salon w Warszawie.

Innowacje i optymalizacja: Projekty konstrukcji, które łączą bezpieczeństwo i trwałość na lata.

W świecie konstrukcji stalowej, gdzie każdy milimetr ma znaczenie, kluczem do sukcesu jest połączenie doświadczenia i innowacyjności. Nasze projekty eliminują zbędne koszty, nie tracąc na jakości oraz trwałości budynki. Doskonale rozumiemy potrzeby naszych Klientów i kładziemy nacisk na stworzenie projektów, które są nie tylko bezpieczne, ale również możliwie najtańsze w realizacji.

Nasi projektanci to prawdziwi fachowcy w swoim fachu. Dzięki ich doświadczeniu i umiejętnościom jesteśmy w stanie stworzyć konstrukcje bezpieczne, trwałe i funkcjonalne. Specjalizujemy się w konstrukcjach stalowych oraz żelbetowych, co czyni nas ekspertami w tej dziedzinie.

Nie ograniczamy się jedynie do prostych projektów. Nasza specjalność to również realizacja najbardziej skomplikowanych inwestycji. Projektujemy baseny, trybuny, szkoły, hotele, i wiele innych obiektów o złożonej strukturze i wymaganiach. Jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, niezależnie od stopnia jego skomplikowania.

Jesteśmy uważani za jedną z najbardziej cenionych pracowni konstrukcyjnych na Śląsku. Nasza reputacja opiera się na latach doświadczeń, setkach tysięcy godzin spędzonych na projektowaniu oraz tysiącach zadowolonych klientów. Za każdym razem, gdy podejmujemy się nowego projektu, dokładamy wszelkich starań, aby był on symbolem naszego profesjonalizmu, dbałości o detale i nieustającej chęci doskonalenia się.

Poznaj naszych konstruktorów – to oni czuwają nad Twoim bezpieczeństwem.

Jeśli architektura stanowi serce naszej pracowni, pulsujące życiem i wizją, nasi konstruktorzy to płuca, które wypełniają każdy projekt świeżym powietrzem i bezpieczeństwem, będących świadectwem wyśmienitej kondycji Twojego organizmu (budynku). Poznaj przedstawicieli naszego biura projektów konstrukcji.

Konstruktor konstrukcji stalowych

Anna Lewandowska – to osoba, która emanuje spokojem, ale jednocześnie jest niezwykle skoncentrowana i zaangażowana w swoją pracę. Specjalizuje się w konstrukcji stalowych oraz żelbetowych obiektów przemysłowych, a wśród nich przede wszystkim halami magazynowymi oraz produkcyjnymi. To, co wyróżnia Annę wśród innych konstruktorów to jej niesamowita dokładność i precyzja. Każdy projekt, nad którym się pochyla, staje się prawdziwym dziełem sztuki inżynierskiej. Dbałość o drobne szczegóły, które często mogą umknąć mniej uważnemu oku, to jej znak rozpoznawczy. Dzięki temu projekty Ani są precyzyjne i perfekcyjnie dopasowane.

Konstruktor Śląskie

Marcin Kordaszewski to prawdziwy tytan pracy. Jego doświadczenie, zarówno to teoretyczne, jak i praktyczne, czyni go jednym z najbardziej kompetentnych i zaawansowanych specjalistów w branży. Jest to konstruktor posiadający uprawnienia zarówno do projektowania, jak i prowadzenia robót budowlanych już od 2010 roku.

Jego podejście do pracy charakteryzuje się nie tylko efektywnością, ale również efektownością. Marcin nie boi się wyzwań, wręcz przeciwnie – najbardziej skomplikowane projekty, takie jak baseny czy hotele, są jego specjalnością. W jego rękach nawet najbardziej złożone zagadnienia związane z budownictwem stają się prostsze. To właśnie dzięki takim specjalistom jak Marcin, nasza firma jest w stanie dostarczyć klientom projekty najwyższej jakości, spełniające wszystkie oczekiwania i normy bezpieczeństwa.

Inwentaryzacje budowlane - konstruktor

Piotr Haraf już jako uczeń technikum budownictwa wyróżniał się swoją ambicją i determinacją. To właśnie te cechy dostrzegł w nim jego nauczyciel, Michał Żaliński, który postanowił dać młodemu adeptowi szansę i zatrudnił go w firmie Konspekt już 18 lat temu. Od tamtej pory Piotr stał się nieodłączną częścią naszego zespołu, przechodząc drogę od młodszego konstruktora do jednego z kluczowych specjalistów w firmie.

Piotr to prawdziwa dusza firmy, osoba, która zna każdy zakamarek, każdy projekt, każdy etap ewolucji, przez który przeszła nasza firma. Jest to również człowiek od zadań specjalnych. Gdy pojawia się trudne wyzwanie, wymagające szczególnej uwagi i precyzji, to właśnie Piotra prosimy o pomoc. Inwentaryzacje, przebudowy, rozbudowy – te trudne i skomplikowane tematy to jego specjalność. Dzięki jego umiejętnościom i doświadczeniu nawet najbardziej skomplikowane projekty stają się prostsze i bardziej przystępne.

Paweł Żuchowski, mimo że jest najmłodszym konstruktorem w naszym zespole, jego prace mówią same za siebie. Jego idea dążenia do doskonałości, połączona z umiejętnością wskazywania najkorzystniejszych kombinacji w projektach, sprawiają, że jest niezwykle cenionym specjalistą w firmie Konspekt, z którym współpracować chce każdy. Projekty, które wychodzą spod jego ręki, są nie tylko przemyślane, ale także lekkie i ekonomiczne w realizacji. To właśnie dzięki Pawłowi, nawet najbardziej skomplikowane projekty, niezależnie od ich skali i przeznaczenia, stają się możliwe do zrealizowania w efektywny i ekonomiczny sposób. Projekty Pawła charakteryzują się dużym uporządkowaniem oraz czytelnością, połączone z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal, sprawiły, że mimo trzydziestu kilku lat, zdobył uznanie i stał się jednym z najlepszych konstruktorów w branży stalowej.

Więcej informacji na temat projektowania konstrukcji odnaleźć możesz na:

Projektowanie hali z płyty warstwowej – co trzeba wiedzieć przed budową hali z płyty warstwowej?

Projekt techniczny – Projekty hal o konstrukcji stalowej

Dział realizacji – gdzie marzenia stają się rzeczywistością

W świecie architektury i budownictwa istnieje miejsce, gdzie plany i wizje przekształcają się w namacalną rzeczywistość. To miejsce nazywamy działem realizacji firmy Konspekt.

Organizacja biura projektowego

Na czele tego kluczowego dla naszej firmy działu stoi Oksana Mentel – osoba, która jest nie tylko mózgiem zespołu, ale również sercem i duszą. Jako koordynator ds. zagranicznych, Oksana zajmuje się szerokim zakresem zadań, które są kluczowe dla płynności i efektywności naszej pracy. Jej zdolności organizacyjne i dbałość o szczegóły sprawiają, że wszystkie sprawy związane z księgowością i biurem, od ewidencji samochodów po sprawy kadrowe, są załatwiane sprawnie i bezbłędnie.

Oksana jest tym, co można by nazwać „klejem”, który łączy różne elementy naszej firmy, zapewniając, że wszystko działa jak w dobrze naoliwionym mechanizmie. Jej umiejętność zarządzania zadaniami, koordynowania działań i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy detal, sprawiają, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu.

Jakub Żaliński to osoba o wielu talentach i umiejętnościach, nieodłączna część naszego zespołu i wspólnik w biznesie swojego brata, Michała. Jako odpowiedzialny za sprawy techniczne i informatyczne w firmie, Jakub jest naszym ekspertem w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Jego główne zadanie w firmie polega na tym, aby wcielać świat projektów w rzeczywistość. Jakub, dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom, nadzoruje kluczowe dla firmy procesy, od zakupu stali, przez weryfikację poprawności wykonania prac, aż po certyfikację naszych produktów. Zawsze dba o to, byśmy korzystali z najnowocześniejszych rozwiązań, które gwarantują nam skuteczność i efektywność w realizacji projektów. Jego dbałość o szczegóły i determinacja w dążeniu do doskonałości sprawiają, że jest niezastąpionym członkiem firmy Konspekt, który dba o to, by każdy projekt był nie tylko wizją, ale przede wszystkim rzeczywistością spełniającą najwyższe standardy.

Kierownik budowy Konspekt

Łukasz Żaliński to trzeci, najstarszy z braci, który z ogromnym zaangażowaniem prowadzi firmę Konspekt. Łukasz to osoba o otwartym charakterze, której serce bije dla swojego zespołu – monterów, spawaczy, pomocników i każdego, kto jest częścią naszej firmy. Dla niego ważne są nie tylko cele, ale przede wszystkim ludzie, którzy je realizują. Jego lojalność i gotowość do stawiania czoła trudnościom obok swojego zespołu, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach, czynią go prawdziwym liderem.

Mimo swojego kierowniczego stanowiska, Łukasz nie stoi z boku. Zawsze można go spotkać pracującego ramię w ramię ze swoim zespołem, angażującego się w każdy aspekt produkcji. Jego główne obszary odpowiedzialności to prefabrykacja konstrukcji stalowych, weryfikacja poprawności wykonania prac, organizacja pracy zespołu i montaże na miejscu budowy. To prawdziwy mentor, tytan pracy, a zarazem osoba wesoła z wielkim poczuciem humoru.

No dobrze, przyszedł czas, aby opowiedzieć Wam trochę o sobie. Mam na imię Przemek Szalek, najmłodszy członek zespołu Konspekt, mimo że na moim karku jest już ponad trzydzieści lat. Dołączyłem do firmy Konspekt w 2018 roku i od tamtej pory każdy dzień jest dla mnie nowym wyzwaniem i okazją do rozwoju.

Odpowiadam za organizację i planowanie inwestycji w naszej firmie. To ja jestem tym pierwszym punktem kontaktu dla naszych klientów, dbając o to, aby każdy etap realizacji projektu był dopięty na ostatni guzik i spełniał oczekiwania naszych partnerów. Moje umiejętności pozwoliły mi zarządzać nie tylko rozliczeniami inwestycji, ale też troszczyć się o rozwój i marketing firmy. Zajmuję się kluczowymi zamówieniami w firmie, do których należą: zakup płyt warstwowych, świetlików, bram i wielu innych. Dbam o to, żeby wszystkie materiały budowlane charakteryzowały się wysoką jakością, wytrzymałością oraz bezawaryjnością. Moimi priorytetami jest uczciwość w biznesie, co owocuje 100% zadowoleniem naszych Klientów. Jestem zaangażowany w każdy projekt od pierwszego kontaktu z klientem, aż po zakończenie budowy. Moje indywidualne podejście do każdego z Klientów sprawia, że każdy z nich czuje się ważny oraz doceniony.

Nie ograniczam się jednak tylko do działań operacyjnych. Moje umiejętności w zakresie pozycjonowania, zarządzania stroną internetową oraz znajomość technologii AI sprawiły, że nasza witryna internetowa może pochwalić się jedną z najlepszej widoczności w całej branży stalowej. Ciekawostka jest, że wszystkie grafiki w tym artykule zostały wygenerowane właśnie przez sztuczną inteligencję, jedynie na podstawie opisu każdego z nas. Nasza sekcja blogowa odpowiada na zagadnienia oraz najczęściej zadawane pytania związane z budową hal stalowych. Jestem również administratorem jednej z największych dyskusyjnych grup branżowych, zajmujących się budową hal stalowych, magazynowych oraz produkcyjnych.

Nowoczesne konstrukcje w budownictwie

Opracowanie przygotował Przemysław Szalek, dział ofertowania oraz realizacji.

Ostatnie wpisy