Typy hal stalowych oferowanych przez Konspekt

Pracujemy na rynku Polskim jak i zagranicznym od 2003 r., co spowodowało wypracowanie mocnej i stabilnej pozycji na rynku konstrukcyjnym. Od 18 lat nieustannie udoskonalamy swoje technologie dopasowując się tym samym do aktualnych realiów na rynku budowlanym. W tym artykule przedstawię Ci typy hal stalowych oferowanych przez firmę Konspekt.

Nowoczesne hale stalowe

Zajmujemy się nie tylko wykonaniem konstrukcji stalowej, ale również projektowaniem oraz Generalnym Wykonawstwem. Jako firma inżynierska posiadamy własne biuro projektowe w Jaworznie oraz wysoko wyspecjalizowaną kadrę projektantów z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży konstrukcyjno-architektonicznej. Nie tylko wybudujemy dla Ciebie halę stalową, ale również wykonamy kompletny projekt hali stalowej, zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę oraz pozwolenie na użytkowanie, zwolnimy Cię z odpowiedzialności ,,załatwiania” formalności w Urzędach. Jeżeli interesuje Cię temat przygotowania dokumentacji hali stalowej do budowy zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem blogowym zgłębiający to zagadnienie.

Nasze hale stalowe cechują się możliwie niską waga konstrukcji stalowej z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa, spełniając przy tym wszystkie nawet najbardziej wyśrubowane normy stawiane przez Polskie Prawo Budowlane. Do każdej inwestycji podchodzimy w pełni indywidualnie, nie ma w końcu dwóch takich samych osób, naszą główną misją jest dopasowanie się do Twoich potrzeb tak, abyś przez całe dziesięciolecia cieszył się w pełni użyteczną, tanią w eksploatacji halą stalową.

Co wyróżnia nas na rynku?

Jesteśmy rodzinną firmą z tradycjami. Humorystyczne powiedzenie twierdzące, że ,,z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach”, w naszym przypadku kompletnie nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Firmę Konspekt prowadzą trzej bracia, każdy z nich wykonuje inne obowiązki, pozostając przy tym w stałej kooperacji. Założycielem firmy Konspekt, głównym projektantem jak i kierownikiem budowy jest mgr. inż. Michał Żaliński, to on jest odpowiedzialny za kontakt z klientem, podpisywanie umów oraz prowadzenie budowy. Jakub Żaliński posiadający tytuł mgr. inż. jako kierownik produkcji odpowiedzialny jest zarówno za Certyfikację Wyrobu, sprawy kadrowe, sprzętowe, zamówienia strategiczne, ofertowanie, podpisywanie umów z podwykonawcami jak i sprawy IT w firmie. Ostatnim, najstarszym z braci jest Łukasz Żaliński będącym kierownikiem zakładu produkcyjnego w Uściu Solnym nieopodal Brzeska. To on odpowiedzialny jest za wykonanie konstrukcji stalowej zgodnie z normą, Zakładową Kontrolę Produkcji, jakoś wykonania oraz roboty montażowe na terenie budowy. Decydując się na budowę hali stalowej z naszą firmą możesz liczyć na pełne zaangażowanie na każdym etapie procesu budowy. Jeżeli zastanawia Cię jak wygląda produkcja konstrukcji stalowej krok po kroku zapraszam Cię do zapoznania się z naszym artykułem blogowym który przygotowaliśmy.

Hale przemysłowe specjalnego przeznaczenia

Prowadząc działalność gospodarczą jesteś specjalistą w swojej branży. Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży chemicznej, utylizacji odpadów, mechaniki pojazdów czy obróbki skrawaniem dostosujemy halę przemysłową do warunków formalno-prawnych jakim musi sprostać. Tysiące zrealizowanych projektów, setki realizacji sprawiły oraz zadowolenie klientów oraz bogate referencje budowlane oraz projektowe sprawiły, że staliśmy się gwarantem dobrego wykonania.

Hale magazynowe – lekkie i tanie rozwiązania

Kolejnym typem hal stalowych oferowanym przez Konspekt są hale magazynowe. W zależności od tego, czy zachodzi konieczność ogrzewania hali magazynowej możemy zaproponować Ci izolowaną halę magazynową z płyty warstwowej lub nieizolowaną halę magazynową pokrytą blachą trapezową. W zależności od rodzaju składowanego materiału wybudujemy dla Ciebie zarówno halę wysokiego składowania jak i całe centra logistyczne z dokowymi bramami przeładunkowymi, zaprojektujemy oraz wykonamy strefy transportowe oraz strefy magazynowania.

 Hale produkcyjne spełniające wymagania BHP

Projektując oraz wykonując halę produkcyjną musisz spełnić rygorystyczne wymagania zapewniając pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Pierwszą rzeczą jaka nasuwa się na myśl jest zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz hali. Dla hal przeznaczonych na stały pobyt pracowników powyżej 4h należy zapewnić minimalną temperaturę wewnątrz hali wynoszącą co najmniej 14 °C dla ciężkiej pracy fizycznej lub 18°C dla lekkiej pracy fizycznej lub pracy biurowej. Kolejną bardzo istotną kwestią jest doświetlenie światłem dziennym, naturalnym hali o powierzchni stolarki odpowiadającej co najmniej 1:8 powierzchni posadzki. Budując halę produkcyjną jesteś zobowiązany do zapewnienia pracownikom pomieszczeń higieniczno-sanitarnych o nieprzekraczalnej odległości wynoszącej 75m od najdalej położonego stanowiska pracy.

Hale systemowe – ekonomiczne, sprawdzone rozwiązania

Decydując się na hale systemowe firmy Konspekt otrzymasz od nas w pełni sprawdzone, optymalne rozwiązania dzięki którym zaoszczędzisz najwięcej na budowie hali. Nasze zoptymalizowane systemy konstrukcji stalowej w technologii kratowej pozwalają uzyskać maksymalne oszczędności konstrukcji stalowej przy zachowaniu pełnej sztywności konstrukcji. Rozpiętość hal modułowych oferowanych przez firmę Konspekt wykonujemy o rozstawie osiowym wynoszącym 6,00m oraz szerokości osiowej wynoszącej 10m, 12m, 15m, 20m, 24m. Zapoznaj się z naszym artykułem blogowym który bliżej przedstawia koszty związane z budową hali modułowej, systemowej LIGHT Konspekt ©.

Hale z suwnicą dla wymagających

Jednym z flagowych produktów naszej firmy są hale z suwnicą CRANE Konspekt ©. Hale z suwnicą wykonuje się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z produkcją, montażem lub demontażem ciężkich elementów. Dobór odpowiedniego typu suwnicy pozwoli Ci znacznie zwiększyć rentowność zakładu oraz wydajność pracy pracowników, która w dniu dzisiejszym jest nie do przecenienia. Zapoznaj się z naszymi realizacjami, duża część z nich dotyczy realizacji budowy hal z suwnicami.

Hala przemysłowa z suwnicą

Podsumowanie

Niezależnie od tego do jakich celów zamierzasz wybudować halę, zaprojektujemy oraz wybudujemy dla Ciebie wymarzoną inwestycję spełniającą wszystkie wymagania formalno-prawne. W przypadku dużego zabezpieczenia przeciwpożarowego konstrukcji rozważymy rozwiązania hybrydowe z zastosowaniem słupów żelbetowych oraz konstrukcji stalowej dachu tak, żeby koszt budowy hali był możliwie najbardziej zoptymalizowany, a sama budowa przebiegła sprawnie i szybko. Naszą firmę cechuje wiedza oraz doświadczenie, dzięki czemu jako przedsiębiorca możesz spać spokojnie o powodzenie inwestycji.

Opracowanie przygotował Przemysław Szalek, dział ofertowania oraz realizacji.

Ostatnie wpisy